Због комуникације са ухапшеним бившим директором Обавјештајно-безбједносне агенције (ОБА) БиХ Османом Мехмедагићем Осмицом суспендовани су судски полицајац и командир смјене из затвора у Војковићима.
Осмица је након хапшења и одређивања притвора смјештен у затвору Војковићима, а поједини медији пренијели су да је полицајац унио телефон у ћелију у којој је смјештен Мехмедагић.
"Полицајац који није радио у том блоку дошао је у дио у којем се налазио Мехмедагић. То му је омогућио командир смјене. Против обојице су покренути дисциплински поступци и они су суспендовани. То је оно што ја знам. Са свим нерегуларностима упозната је и Агенција за истраге и заштиту (СИПА) те остале надлежне институције", казао је “Гласу” директор Завода за извршење кривичних санкција, притвора и других мјера БиХ у Војковићима Синиша Перковић.
Наглашава да је реаговао онако како је сматрао да треба те да је Мехмедагићу, између осталог, одређен притвор и из разлога да не комуницира са другим лицима.
"Вјероватно је тај запосленик, затворски чувар, разговарао са Мехмедагићем. О чему и шта, стварно не знам?! Да ли је кориштен телефон од стране Мехмедагића и кога је звао, ја о томе не знам ништа и тиме се баве СИПА и Тужилаштво БиХ", поручио је Перковић.
Поједини медији из ФБиХ објавили су да је прошле седмице један затворски полицајац ушао у притворску ћелију ухапшеног Мехмедагића и унио му телефон. Како су навели, у први мах постојале су индиције да су само разговарали, док се касније испоставило да му је полицајац унио мобилни телефон.
Мехмедагић је заједно са суспендованим предсједником Суда БиХ Ранком Дебевцом ухапшен и притворен због афере “Прислушкивање”. Њима је једномјесечни притвор одређен 21. децембра прошле године.
Главни тужилац Тужилаштва БиХ Миланко Кајганић је након хапшења изјавио да су прикупљени докази који Дебевца и Мехмедагића терете за злоупотребу службеног положаја, односно за незаконито прислушкивање судија Суда БиХ и радника Тужилаштва БиХ у 2020. години.
"За сада не постоје докази да су те радње вршене према политичким личностима и партијама, али ће те информације бити провјерене", поручио је тада Кајганић.
Након хапшења Ранка Дебевца и Османа Мехмедагића приведена је и Васвија Видовић, познати адвокат. Наиме, она је ухапшена јер је покушала да изнесе телефон који је био скривен код једног од осумњичених из просторија СИПА. Васвија је тада након саслушања у Тужилаштву пуштена на слободу.