Зоран Јотић, звани Јотка, вођа такозване Јоткине групе осуђен је данас у Специјалном суду у Београду на девет година затвора због тога што је 6. јуна 2018. са умишљајем учествовао у убиству Дејана Станковића Ждрокинца у Крушевцу, као и за прање новца.
Као директни извршилац злочина на 18 година затвора је осуђен Стефан Радулац, ком је у казну урачуната и пресуда од осам година и десет мјесеци затвора на коју је осуђен због убиства сина Дејана Станковића, Војина, док је због тога што му је помагао у злочину на седам година затвора осуђен Игор Гајић.
Како је током суђења утврђено, Јотић је на дан убиства Игору Гајићу дао на располагање голф у власништву Марије Јотић, којим је он одвезао до мјеста на ком је Радулац обучен у тамну гардеробу, маскиран наочарима и периком дошао скутером. Када је наишао Станковић, Радулац је пуцао у његовом праву и у трку испалио у његовом правцу 13 хитаца.
"Радулац и Гајић су се потом одвезли аутомобилом и запалили гардеробу коју је Радулац носио, а потом вратили Јотићу аутомобил који је дао налог да се он детаљно опере споља и изнутра како би се прикрили евентуални трагови, али је полиција то спријечила тако што је одузела аутомобил", рекао је у пресуди судија Зоран Шешић.
Судија је потом навео и да се Јотићу данас укида притвор у ком је био од 2018. и одређује мјере кућног притвора са наногицом.
"Мјера притвора замјењује се мјером забране напуштања стана у Београду, електронска наногица. Радулцу се укида притвор и иде данас на служење казне у Ниш“, рекао је судија Зоран Шешић и навео да нема доказа да је ријеч о организованој криминалној групи.
"А за убиство има?“, довикнуо је са оптуженичке клупе Јотић.
Судија Шешић, међутим, наставио је са образложењем пресуде наводећи да постоје докази да су се Гајић и Радулац довезли кобног дана, али је Јотић наставио да добацује са оптуженичке клупе.
"Јотићу ако не можете да слушате, изађите“, рекао му је судија па је Јотка поново добацио да не може да слуша, након чега је изведен из суднице.
Истом пресудом, због помагања извршиоцима након злочина Саша Зораја је осуђен на двије године и осам мјесеци затвора, а Ива Петровић на годину и један мјесец затвора.
"Имали смо у виду да је Ива Петровић била млада, заљубљена дјевојка, ишла је у Босну и Херцеговину док је Радулац боравио у Бањалуци, носила му паре“, рекао је судија.
"По свим правилима Зоран Јотић никада не би могао да буде пуштен из притвора. Вријеђао је овдје кога је стигао, мене, свједоке, писао поднеске, клео, пријетио. Жао ми је што није остао овдје да чује. Међутим, човјек има 70 година, нарушеног је здравља, има стан у Београду, каже да је разведен, пријављен је у Београду. Можда би превише било да иде у Крушевац, ево, иде у Дурмиторску, надам се да ће да поштује мјеру, нека сједи ту. Његов карактер такав какав је, врела крв, људи га воле и мрзе, плаше га се. Нека се посвети људима који га воле, нека овде заборави друге“, рекао је судија и Радулца окарактерисао као "вука у јагњећој кожи“.
Иначе, пресудом је Јотићу изречена и новчана казна од 200.000 динара.
Јотка је, подсјетимо, јавности постао познат током акције Сабља, када је ухапшен као вођа такозване крушевачке групе. У затвору је провео 15 година и одслужио је казну за рекетирање привредника као и давање мита судији Врховног суда 2018. када је пуштен на слободу. Међутим, неколико мјесеци касније, поново се нашао иза решетака.