Извор:
АТВ

Предсједник Републике Српске Милорад Додик рекао је је Кристијан Шмит нелегалан, те да прво мора да покаже сертификат.
– Нисам чуо шта Шмит говори. Ради се о нелегалном типу, који прво мора да покаже сертификат и одлуку да је изабран на мјесто високог представника. Тек онда може да крене у серију лажи и подметања, чему је склон – каже Додик, коментаришући гостовање Шмита на РТРС и његов коментар да нема ништа против Додика, већ његових одлука.
Додик каже да нема потребе да он зна шта Шмит говори, нити шта је рекао.
– Мене то не занима. Када буде легалан онда би могли да разговарамо. Ми не прихватамо његов легитимитет, нити ћемо се састајати са њим. Наше политике некима се свиђају, некима не. Дејтонски споразум је ријешио питање имовине. Не може се ништа поставити као нови закон за рјешење имовине, јер је имовина већ ријешена – каже Додик.
Истиче да га не интересује гдје је Шмит био.
Додик каже да у Републици Српској он није добро дошао, јер је “човјек који подрива Републику Српску и намеће штетна рјешења користећи силу САД и ЕУ – навео је Додик.
Нисам чуо шта Шмит говори. Ради се о нелегалном типу, који прво мора да покаже сертификат и одлуку да је изабран на мјесто високог представника. Тек онда може да крене у серију лажи и подметања, чему је склон. https://t.co/49tSbFIsWb
— Милорад Додик (@MiloradDodik) November 9, 2023
Најновије
23
17
22
58
22
56
22
51
22
45
Тренутно на програму