Predsjednik DNS-a Marko Pavić rekao je da je izuzetno zadovoljan izbornim rezultatom stranke jer su pobijedili kandidati kooalicije SNSD-DNS-SP za srpskog člana Predsjedništva BiH i predsjednika Republike Srpske, a DNS bi trebalo da ima 13 ili 14 poslanika u Narodnoj skupštini Srpske i jednog ili dva u Parlamentarnoj skupštini BiH.
Pavić je rekao danas novinarima u Banjaluci da je DNS na ovim u odnosu na prošle izbore zabilježio rast od tridesetak odsto.
"Glasači su nagradili našu miroljubivu retoriku i politiku usmjerenu na stranački program koji podrazumijeva ekonomiju, zapošljavanje i budućnost, a ne prošlost. Očekujemo da ćemo opravdati povjerenje građana i daćemo puni doprinos mirnom formiranju vlasti i stabilnosti Srpske jer smo uvijek bili faktor stabilnosti", ocijenio je Pavić.
On je rekao da u budućem periodu treba stvoriti uslove da se predizborna obećanja ispune, kao i za prosperitet i bolji život građana.
On je rekao da je rano govoriti o formiranju vlasti i koalicionim odnosima.
"Treba prvo znati stvarne rezultate, a nakon toga mirno prići formiranju vlasti. DNS ima svoj stav i logično je da prvo razgovaramo sa starim koalicionim partnerima. Nećemo ni sa kim govoriti dok s njima ne obavimo razgovor", rekao je Pavić.
Govoreći o opozicionom osporavanju izbornih rezultata i zahtjevu da se ponovo broje glasovi, Pavić je istakao da DNS nije imao takve zahtjeve, niti se žalio na tom planu.
"Ne razumijemo termine 'prljava kampanja' i 'krađa glasova'. To je za nas nepoznato", rekao je Pavić.
On je poručio da su netačne i prizemne spekulacije o postojanju dvije struje u DNS-u, navodeći da je ta priča bila plasirana s ciljem narušavanja izbornih rezultata te stranke.
"To nije uspjelo. Borba između pojedinih kandidata za lične glasove ne može se smatrati borbom protiv stranke i slično. Svi ti glasovi osvojeni su unutar stranke i stranka je iznad svakog pojedinca i glasa koji je neko dobio", ocijenio je Pavić.
Kada je riječ o tome da HDZ BiH osporava izbor Željka Komšića za hrvatskog člana Predsjedništva BiH, Pavić je rekao da je njegov izbor po Dejtonu legalan, a da li je legitiman ili ne, "to će se međusobno dogovoriti u Federaciji BiH".