Komisija za istraživanje događaja u i oko Srebrenice tokom svog rada potrošila je više od 205 hiljada maraka. Novac predvidjen za rad Komisiji nije bio dovoljan pa su tražena i dodatna sredstva.
Sve je uglavnom potrošeno na naknade članovina komisije i saradnicima. Ali i za putne troškove i gorivo.Iz dokumenata koji su u posjedu ATV-a vidljivo je da su članovi Komisije koja je radila samo sedam mjeseci zaradili po oko 20.000 maraka.
Neki od članova komisije koje smo kontaktirali nisu željeli da komentarišu tadašnju zaradu. Kažu , nisu oni o tome odlucivali.
Dok pojedini smatraju da su sredstva izdvojena za njihov rad banalna. Posebno kako kažu ako se uzme u obzir koliki su troškovi nekih drugih Komisija i Udruženja koja su se bavila sličnim istraživanjima.
“Ti troškovi iznose 100 puta manje ili 1000 puta manje nego troškovi o raznim izještajima, tričarije tako dalje", rekao je Milorad Ivošević, advokat.
Ivošević kaže i da je riječ o minimalnom iznosu, iako je te 2004. godine Vlada Srpske članovima isplaćivala po 1.800 maraka.
Osim članova iz RS dio Komisije su bili i Gordon Bejkon iz Medjunarodne komisije za nestale ali i Smail Čekić iz Instituta za istraživanje zločina koji su imenovani po naredbi Visokog predstavnika.
Upravo oni i jesu vodili glavnu riječ u Komisiji koju je finansirala Vlada Srpske.
Tadašnji predsjedavajući Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine BiH Nikola Špirić i u to vrijeme je osporavao sastav Komisije smatrajući da neće dobro odraditi posao, što i ne čudi ako se uzme u obzir da je Komisija u svom radu sačinila spisak samo bošnjačkih žrtava.