Потпредсједник Владе Србије Ивица Дачић позвао је данас учеснике протеста у Србији и грађане да учине све да данашња блокада мостова у Новом Саду протекне мирно.
Дачић, који је и министар унутрашњих послова, рекао је да сви треба да имају на уму да власти нема и да је неће бити без избора, те да проблеми треба да се рјешавају дијалогом.
"Не смијемо дозволити да Србија стане. Србија мора да иде даље без обзира на то да ли неко некога мрзи. Треба да идемо даље и позивам људе да се мирно окупљају и да се иде ка дијалогу, да се ствари рјешавају путем договора", рекао је Дачић.
Он је додао да је долазак на власт без избора могућ само у случају неке катастрофе и револуција, као и да мисли да је то питање адактирано.
Коментаришући пад Владе Србије и могуће излазе, Дачић је рекао да главно питање није мањак оних који би да буду премијери, већ шта је концепт и шта ће понудити предсједник Србије Александар Вучић.
"Не знам који су њему приједлози у глави, али је то сигурно нешто што ће произлазити из скупштинске већине која постоји. Могуће је да за новог премијера буде предложен и неко ко тренутно није политички активан", рекао је Дачић за ТВ "Пинк".
Студенти београдских факултета дошли су синоћ у Нови Сад како би подржали колеге у блокади сва три моста у том граду поводом три мјесеца од трагедије на Жељезничкој станици.
Поводом три мјесеца од пада надстрешнице на Жељезничкој станици у Новом Саду, када је погинуло 15 људи, новосадски студенти организују блокаду Варадинског, Жежељевог и Моста слободе.
Захтјеви студената који су у блокадама јесу објављивање комплетне документације о реконструкцији Жељезничке станице, одбацивање оптужби против ухапшених и приведених студената, активиста и грађана на претходним протестима, подношење кривичних пријава против свих нападача на студенте, професоре и грађане и повећање буџета за факултете за 20 одсто.
Представници власти сматрају да су испунили све захтјеве, док студенти истичу да ниједан није испуњен у потпуности.
У блокадама су најмање 63 факултета пет државних универзитета, два приватна факултета и четири високе струковне школе.