U Boru je uhapšena medicinska sestra zaposlena u gradskoj bolnici zbog sumnje da je zavisnicima prodavala metadon.
Ministar zdravlja Srbije Zlatibor Lončar je rekao da je to bruka za profesiju i da Ministarstvo neće tolerisati takve slučajeve.
Lončar je, na pitanja novinara o hapšenju medicinske sestre, jutros u Boru, rekao da ta akcija policije pokazuje da nema zaštićenih, kao i da Ministarstvo neće tolerisati nikoga od onih koji smatraju da mogu da primaju platu i da u isto vrijeme mogu da trguju lijekovima, koje je država obezbijedila.
"Takvi mogu sami da napuste zdravstveni sistem, jer će se država sa njima razračunati, u skladu sa zakonom", rekao je Lončar.
Ministarstvo zdravlja izdaće danas, dodao je Lončar, nalog svim bolnicama u Srbiji da pojačaju kontrolu lijekova koji su "interesantni" za narkomane.
Ministar Lončar takođe ističe da su pojedinci poput medicinske radnice iz Bora bruka za profesiju.
"Ovo je strašna stvar i velika bruka za sve koji pošteno rade u zdravstvu, a takvih je 99 odsto", podvukao je ministar tokom posjete borskoj bolnici.
Lončar je dodao da Ministarstvo ne može da se miješa u istragu, ali da je želja svih zaposlenih u resoru zdravlja da se takvi pojedinci najoštrije kazne, kako se slične stvari ne bi više dešavale.
"Danas izdajem nalog svim bolnicama da posebno obrate pažnju na sektore u kojima imaju lijekove koji su interesantni za narkomane. Da se pojača kontrola ulaza i izlaza tih medikamenata", rekao je ministar.
On je dodao da će tražiti da najmanje tri osobe prekontrolišu nabavku, ali i izdavanje takvih lijekova.
Kako kaže, na kraju će se i u borskoj bolnici pokazati da kontrola nije bila najbolja.
"Radi se o iskusnoj sestri. Ne sumnjam da je našla načina da sve to zakamuflira", rekao je Lončar.
Direktor bolnice u Boru Goran Joksimović rekao je da će ta zdravstvena ustanova formirati komisiju za unutrašnji nadzor, koja će donijeti svoj zaključak i da će o tome obavijestiti ministarstvo.
"Istražni organi rade svoj posao", zaključio je Joksimović.