Хиљаде људи дочекале су Нову годину широм свијета. Дочеци су организовани на трговима и угоститељским објектима.
У Њујорку је традиционално тачно у поноћ спуштена кристална кугла на Тајмс сквер, гдје су дочеку присуствовале хиљаде људи, иако је падала јака киша, пренио је АП.
Кугла тешка готово шест тона и која садржи 2.688 кристалних троуглова спустила се низ стуб на Тајмс скверу.
На скверу су наступили америчка група ТЛЦ и поп-рок група Џонас брадерс.
Занимљив призор у новогодишњој ноћи забиљежили су многи својим мобилним телефонима. Двије муње погодиле су право у One World Trade Center, највиши небодер у САД-у у западној хемисфери, као и четврти највиши на свијету.
Традиционалне новогодишње свечаности у Риму ове године су специфичне по томе што се обиљежава Јубиларна година Католичке цркве, прослава која се одржава једном у четврт вијека, а предвиђа се да ће довести око 32 милиона ходочасника у Рим ове године. Папа Фрања је у уторак служио вечерњу мису у базилици Светог Петра у Риму.
У Паризу је Нова година дочекана уз традиционално одбројавање и ватромет на Јелисејским пољима.
Нова година је у Лондону дочекана уз ватромет дуж ријеке Темзе. Међутим, због олује, свечани дочек у Единбургу у Шкотској је отказан. Такође због невремена, у Холандији је отказан новогодишњи ватромет, као и традиционално купање у мору на плажи у Шевенингену, гдје се више од шест деценија сваке године за дочек купа 10.000 људи.
У Швајцарској су људи за Нову годину традиционално улазили у воду на ниским температурама.
У Бразилу је главни дочек Нове године био на плажи Копакабана у Рио де Жанеиру, уз ватромет у трајању од 12 минута.
Очекивало се да ће број људи који су дочекали Нову годину на Копакабани премашити два милиона, од којих је већина традиционално била обучена у бијело.
Одмах по завршетку ватромета, на сцену је изашла највећа бразилска поп звезда Анита.
Већина европских земаља дочекала је Нову годину уз ватромете на главним трговима.
Претходно, Нова 2025. је дочекана у већини Русије, Турске, Ирана, Сирије.
У Русији се разликује 11 временских зона тако да се више од половине те земље раније опростило од 2024. године, пренио је ББЦ.
Нова година је раније стигла и на Мадагаскар, крај источне обале Африке, гдје су грађани славили уз плес и музику.
Етиопија, Сирија, Белорусија, Уједињени Арапски Емирати, Јерменија, Азербејџан и становници Антарктика такође су прије Европе и САД дочекали 2025. годину.
Нову годину су још раније дочекали грађани широм источне и југоисточне Азије, укључујући Индију, Кину, Филипине и Малезију, Хонг Конг и Сингапур, и то ватрометом и шоу програмима са дроновима.
За разлику од других земаља које се простиру на великој површини, у Индији је Нова година дочекана у једној временској зони, преноси ББЦ.
Прославе су смањене или отказане у Јужној Кореји након авионске несреће у Муану у недјељу у којој је погинуло 179 особа.
Претходно је Нова 2025. година стигла у Аустралију, а у луци у Сиднеју дочекана је уз традиционални ватромет.
На дочеку је наступио британски пјевач Роби Вилијамс, а музиком је одата почаст домородачким племенима те земље.
Два сата прије тога, Новозеланђани су прославили Нову годину, која је у Окланду дочекана уз ватромет, којим је дат омаж аутохтоним племенима.
Нову годину прво су на свијету дочекали становници малог острва Лајн које припада острвској држави Кирибати у централном дијелу Тихог океана.
Посљедња насељена мјеста у којима ће 2025. година бити дочекана биће острва Нијуе и Америчка Самоа, која се налазе југозападно од Кирибата у јужном Пацифику.