Побједа Бајдена

Како су покрадени избори у САД 2020.?

  • Извор: Агенције
  • 08.11.2024. 17:25

Бројке које говоре о Бајденовој побједи, потпуно су неубједљиве ако их упоредимо са гласовима које су добијали други демократски кандидати.

Како је Камала Харис изгубила у изборној трци када је читав естаблишмент био на њеној страни - питају се ових дана неутјешне демократе, док са друге стране политичког спектра одговарају да је Доналд Трамп побиједио јер је у свом тиму имао - "само" народ.

Помозимо породици Исовић да изгради нови дом!

Помозимо породици Исовић да изгради нови дом!

Све је више доказа, међутим, да је народ на Трамповој страни био и 2020. године када је изборну побједу однио Џозеф Бајден.

Тврдње републиканаца да су демократе те године починиле једну од највећих крађа гласова у историји америчке демократије, ових дана, наиме, дјелују све валидније. Јер, бројке кажу, а ми им нешто и не вјерујемо – да је тада седамдесетседмогодишњи кандидат за предсједника САД, иначе склон гафовима и "губљењу" успио да се гласачима представи као најхаризматичнији демократа који се у посљедњих, готово двије деценије појавио на политичкој сцени.

Маск у Трампову кампању уложио 100 милиона долара

Маск у Трампову кампању уложио 100 милиона долара

Бајден је, каже нам изборна статистика, успио да мобилише највећи број бирача, милионе и милионе оних који су годинама апстинирали и нису сматрали да су Барак Обама, Хилари Клинтон, па ни сада Камала Харис вриједни њиховог изласка на гласање.

Драма у Дому здравља: Пулмолог пријетио колегама, реаговала полиција

Драма у Дому здравља: Пулмолог пријетио колегама, реаговала полиција

У години пандемије гласало је више Американаца него на било којим другим предсједничким изборима у посљедњих 120 година.

Невјероватних 81.283.501 глас освојио је Бајден те 2020. године. Подршку му је, дакле, бар тако неко жели да вјерујемо, поклонило 15 одсто више гласача него Камали Харис, односно, остарјели демократа добио је чак 20 одсто више гласова Американаца него што су то успјели да добију претходни кандидати "плавог тима" Хилари Клинтон и Барак Обама (на изборима 2012.) у вријеме кад су одмеравали снаге са републиканцима.

Хрватске мисице откриле какав је Доналд Трамп

Хрватске мисице откриле какав је Доналд Трамп

Гдје су прије Бајдена били сви ти његови обожаваоци који су се у години пандемије сјатили на гласању, као и где су сви они нестали када се Бајден повукао – није јасно.

Све је, међутим јасније да републиканци никако нису причали празне приче када су тврдили да су, видјевши да губе, демократе током ноћи у џаковима поштом слале све оне гласове који су им фалили за побједу.

"Овако нешто никад нисам видио. Они мисле да смо ми глупи и да смо будале. Те гласове поштом могли су да пошаљу Марсовци, Канађани, мртви људи или је просто једна особа сама послала 100.000 гласова. Џозеф Бајден је можда сам за себе гласао 5.000 пута", рекао је након спорног пребројавања гласова Рудолф Ђулијани из Трамповог тима.

Монтгомери: Трампова администрација ће вјероватно бити наклоњена Србима

Монтгомери: Трампова администрација ће вјероватно бити наклоњена Србима

Невада је једна од држава које су у то вријеме нашле у центру пажње јер је Трамп тврдио да су избори у њој покрадени. Његов тим тада је наглашавао да је 42.000 гласача гласало више од једном, да 19.000 њих није живјело у Невади, као и да је гласало више од 4.000 недржављана. Ове године – републиканац води у "сребрној држави" и само што је није освојио.

Исто је било и са Џорџијом. Трамп је након избора 2020. објавио снимак на коме се наводно види кофер пун гласачких листића које ваде испод стола и стављају у гласачке машине у овој држави. Ове године, кад је Бајден "нестао" из политике – Трамп је освојио и Џорџију.

Демократе су, како је тврдио републикански тим након претходног изборног циклуса у Америци, највише гласова тада покрале у Пенсилванији, Мичигену, Џорџији, Висконсину, Сјеверној Каролини и Невади. Све ове државе Трамп је на најновијим изборима добио.

Трамп изабрао менаџерку своје кампање за шефа кабинета Бијеле куће

Трамп изабрао менаџерку своје кампање за шефа кабинета Бијеле куће

Занимљиво је, међутим, па и индикативно, да су Камалине демократе овогодишње изборне побједе извојевали углавном у државама у којима за гласање није било потребна идентификација – односно, бирачи нису морали да покажу личне документе како би гласали.

"Ако не тражите лична документа са фотографијом на изборима немогуће је доказати изборну превару. То је разлог зашто крајња љевица одбија да тражи фото идентификацију за гласање", упозоравао је раније Илон Маск.

Огласио се Трамп: Мислим да ћу разговарати са Путином

Огласио се Трамп: Мислим да ћу разговарати са Путином

Доминација Трампа на изборима ове године, била је, међутим, толико убједљива да ниједан покушај крађе (па чак ни уз помоћ оних чувених гласачких машина програмираних да гласају само за Камалу), није успио да помути његову побједу.

Пратите нас и путем Вибера

  • 13:05 Документарни програм (Р)

    Документарни програм (Р)

  • 13:55 Вијести

    Први преглед најважнијих вијести из земље, региона и свијета.

  • 14:00 Кето кухињица

    ''Кето кухињица

  • 14:15 Серија: Авионџије (Р) (12+)

    ''Серија 'Авионџије' је домаћи ситком у режији и према идеји Саше и Ивана Ал Хамеда.

  • 14:45 Серија: Од јутра до сутра (12+) (Р)

    '''' 'Од јутра до сутра' у режији Михајла Вукобратовића заправо је адаптација аргентиске серије 'Успјешни Пелсови', и прати живот иза и испред камера омиљеног ТВ пара, Срне и Марка.

  • 15:30 Серија: Крваво цвијеће (12+)

    Страсна љубавна прича двоје појединаца.