Многи наши људи маштају да спакују кофере и преселе се у САД или Канаду. Међутим, многи од њих установе да није баш све како су замишљали и да је амерички сан заиста сан, односно далеко је од реалности.
За неке је амерички сан ноћна мора, а зашто је то тако испричао је у снимку на Тиктоку један мушкарац са наших простора који живи у Канади.
- Када људи дођу у САД или Канаду, они очекују амерички сан. А проблем с тим њиховим сном је шта они желе да буду нешто шта нису били тамо одакле су дошли - каже он објашњавајући шта наши људи раде у Канади.
- Човјек који се бави грађевином, дође овдје и хоће да буде механичар. Онај тамо је радио у некој фабрици чарапа, дође овдје - хоће да отвори пекару. Онај други тамо поправљао веш машине, а овдје хоће да отвори ресторан - каже он, што према његовом мишљењу, доводи до лошег квалитета производа које нуде.
- И, онда, шта се дешава?! Волио бих да дођу људи у једну пекару овдје да виде шта је то. Тај бурек овдје кошта 10 долара. А производи не личе на ништа! Уз то имају неке производе које су сами измислили. Значи неке пите с нечим шта ти не би на памет пало да треба да се стави у пите - каже он.
Иначе, да у САД и Канади није све савршено показују и истраживања.
Према истраживању финансијског сајта Банкрате од прошле године, Американци имају на уму специфичан годишњи приход за оно што би им било потребно да би се осјећали финансијски сигурним, а то је 186.000 долара годишње, или око 15.500 долара мјесечно.
Међутим, само 6 одсто одраслих у САД зарађује тај износ или више од тога, показало је прошлогодишње истраживање.
Просјечни годишњи приход породице је између 51.500 и 86.000 долара, према федералним подацима од прошле године.
Постићи финансијску сигурност значи бити у могућности да плаћате своје рачуне док имате довољно преосталог новца да направите неке дискреционе куповине и одложите новац за будућност, наводи сајт за личне финансије.
Многи потрошачи уморни од инфлације настављају да доживљавају финансијски стрес, а ново истраживање Банке Федералних резерви Филаделфије показало је да је 35 одсто Американаца забринуто да саставља крај с крајем, у односу на 29 одсто годину дана раније.
Како би се изборили са инфлацијом, потрошачи смањују потрошњу на ресторане, забаву и путовања, показала је студија ТрансУниона.
Истраживање Банкрате на 2.400 Американаца средином маја прошле године показало је да су млађе генерације оптимистичније у погледу тога да ће на крају зарадити довољно да живе удобно.
(Курир)