Руска подморница К-139 носи име "Белгород". Она припада класи подморница са НАТО ознаком "оскар”. Њој је припадала и подморница "Курск” која је потонула у августу 2000. године у Баренцовом мору.
По српски "Београд” је највећа подморница на свијету. Њена изградња почела је 1992. године, али је у оперативну употребу ушла тек у јулу 2022. године. Руси тврде да припада петој – најсавременијој класи подморница.
"Београд” уз крстареће ракете има могућност да носи и подводне дронове. Управо то је највећа предност те подморнице јер подводни дрон класе "Посејдон” спада у ред најсавременијих и најубојитијих оружја које је човјек икада направио.
Наиме, "Посејдон” је нешто између торпеда и подморнице. Тежак је 100 тона и дугачак 20 метара. Направљен је од титанијума а покреће га атомски реактор хлађен гасом. Оно што "Посејдон” чини посебним јесте његова намјена, пише "Политика".
Први модел употребе предвиђа напад на ударну групу америчких носача авиона, због чега је и зову "убица носача авиона".
Одбрана од "Посејдона” је готово немогућа јер он има могућност зарањања до дубине од хиљаду метара, из које би кренуо ка површини и циљу у чијој близини би била детонирана нуклеарна бојева глава.
Друга могућност употребе подразумијева испоруку кобалтне бомбе. То је оружје које је намијењено неутралисању великих површина. Кобалтна бомба приликом експлозије ослобађа велику количину радиоактивног материјала који загађује земљиште и воду. Руски извори сугеришу да има домет од чак 10.000 километара и да може да крстари брзином од 100 километара на час.
Иначе, од почетка рата у Украјини, руски званичници су у више наврата спомињали то оружје. Наводно, "Посејдон” може да направи талас који би као цунами поплавио већи дио Велике Британије.