Први замјеник сталног представника Русије у УН

Пољански: Резолуција о Сребреници неувјерљива, гласање потпуни неуспјех

  • Извор: СРНА
  • 24.05.2024. 12:31

Резолуција Генералне скупштине УН о Сребреници је неувјерљива, а резултат гласања о њој је потпуни неуспјех и сада постоје сви разлози да се очекују додатне сличне иницијативе од којих се многе, очигледно, неће свидјети Западу, истакао је први замјеник сталног представника Русије у Уједињеним нацијама Дмитриј Пољански.

- Веома лош резултат за оне које су кроз Генералну скупштину гурали резолуцију о догађајима у Сребреници прије 30 година: 84 гласа као резултат бројних мјесеци напора, узимајући у обзир да је између 65 и 70 гласова готово загарантовано за Запад и његове сателите. То је заиста неуспјех - написао је Пољански на Телеграму.

Он је навео да резолуције Генералне скупштине које имају такву врсту подршке, чак и ако су усвојене, дјелују врло неувјерљиво, пренио је ТАСС.

- Једина стварна посљедица злонамјерног потеза Бошњака и оних који их подржавају је отварање Пандорине кутије "геноцидних" докумената који скупљају прашину "у ормарима многих" - нагласио је Пољански.

Генерална скупштина УН усвојила је антисрпску резолуцију о Сребреници за коју су гласале 84 државе од укупно 193 чланице УН. На гласању је 87 држава било против и уздржано, док 22 земље нису гласале, што чини 109 земаља које нису подржале тај спорни документ.

Ову резолуцију, која је иницирана без одлуке Предсједништва БиХ, гласом је подржао и представник сталне мисије БиХ у УН који је тако наступио као представник искључиво Бошњака, а не сва три конститутивна народа.

Пратите нас и путем Вибера

  • 18:55 Маркетинг

    Блок економско-пропагандног програма.

  • 19:00 АТВ Вијести

    Центална информативна емисија АТВ-а у којој доносимо преглед најважнијих информација и догађаја из земље, региона и свијета тачно у 19 часова.

  • 19:40 Маркетинг

    Блок економско-пропагандног програма.

  • 19:43 Спорт

    Преглед најважнијих дневних спортских дешавања и информација из земље, региона и свијета.

  • 19:50 Маркетинг

    Блок економско-пропагандног програма.

  • 19:55 Временска прогноза

    Преглед временских и биометеоролошких прилика у земљи и региону.