Најмање једна особа је погинула, а 43 се воде као нестале када се зграда од 30 спратова, која је била у изградњи, срушила од посљедица земљотреса који је данас погодио Мјанмар, а осјетио се и у Бангкоку, јавља Синхуа.
Тајландски центар за хитне случајеве саопштио је раније данас да се у Бангкоку урушила зграда од 30 спратова у изградњи и да се сумња да има људи који су остали заробљени унутра. Проглашено је и ванредно стање.
Земљотрес јачине 7,7 степени по Рихтеровој скали погодио је данас средишњи дио Мјанмара, саопштио је Европско-медитерански сеизмолошки центар (ЕМСЦ), а потрес се осјетио и на Тајланду и у Кини.
Мјанмар је погодио и накнадни потрес, јачине 6,4 степена по Рихтеру, десетак минута након првог.
Епицентар је био у близини града Мандалаја, на дубини од 10 километара, и 16 километара северозападно од града Сагаинг, а потрес се догодио јутрос у 6.20 сати, односно у 13.20 сати по локалном времену, пренио је Ројтерс.
Истовремено, Њемачки центар за геонауке (ГФЗ) саопштио је да се догодио потрес јачине 7,3 степена по Рихтеровој скали, док кинеска агенција за земљотресе наводи да је јачина потреса била 7,9 степени по Рихтеру.
Земљотрес се осјетио и на сјеверу и у средишњем дијелу Тајланда, нарочито у Бангкоку, гдје је стотине људи због тога изашло на улице, многи у паници.
Премијерка Тајланда Паетонгтарн Шинаватра сазвала је хитан састанак и прогласила ванредно стање у Бангкоку, уз упозорење на накнадне потресе који су могући у року од наредна 24 сата.
Кинеска агенција Синхуа јавља да се земљотрес осјетио и у Кини, у провинцији Јунан на југозападу земље, која се граничи са Мјанмаром.
Земљотреси су релативно чести у Мјанмару, гдје се више потреса јачине седам степени по Рихтеру или више догодило између 1930. и 1956. године, у близини расједа Сагаинг, који пролази са сјевера ка југу кроз централни дио земље.