Odluku da se Biblija skloni iz školskih biblioteka prosvetne vlasti okruga Dejvis u američkoj saveznoj državi Juti donijele su zbog prijave roditelja koji je ukazao na skaredne sadržaje koji se u ovoj knjizi mogu naći.
"Incest, onanija, bestijalnost, prostitucija, sakaćenje genitalija, felacio, silovanje, pa čak i čedomorstvo", napisao je roditelj.
"Nema sumnje da ćete otkriti da Biblija, prema odredbi 76-10-1227 Kodeksa države Juta, nema ozbiljnih vrijednosti za maloljetnike jer je pornografska po našoj novoj definiciji", piše u prijavi koju je roditelj podnio.
Namjera ovog roditelja bila je da ukaže na besmislenost odredbe Kodeksa po kojoj se iz škola izbacuju knjige za koje religiozni fanatici smatraju da su neprikladne mladima. On je primjere takvih sadržaja potražio i pronašao u Bibliji i priložio uz svoj zahtjev.
Na iznenađenje mnogih školske vlasti su zahtjev usvojile i sklonile Bibliju sa polica biblioteka u nižim razredima, uz zaključak da ona može da bude pristupačna u srednjim školama. Ocjena je bila da mlađima ova knjiga nije neophodna.
Takođe, primijetili su da je u bibliotekama bilo relativno malo primjeraka Biblije, dok su pristalice Kodeksa zaključile da svetu knjigu ionako treba čitati u krugu porodice te da njeno sklanjanje iz biblioteka neće proizvesti štetu.
Juta je uz Teksas, Misuri, Floridu i Južnu Karolinu donijela striktne propise kojima se mladima može ograničiti pristup određenim knjigama. U Juti je republikanska većina takav propis donijela prošle godine i od tada liberalniji dio građana nastoji da ukaže na njegovu štetnost i besmislenost.
Inače, primjedba se odnosila na Bibliju Kralja Jakova (King’s James Bible), englesku verziju Biblije koju je odobrio kralj Džejms I od Engleske 1611. godine. Ova verzija Biblije je naročito poznata zbog svoje bogate i lijepe upotrebe engleskog jezika. Smatra se jednim od najznačajnijih djela u razvoju engleskog jezika i literature.