Džesika i njeni roditelji tuže kliniku zbog greške.
Par u Americi tuži kliniku za plodnost pošto su otkrili da njihova sada odrasla kćerka nije biološki povezana sa njenim ocem.
Majk i Dženin Harvi rekli su da su otkrili grešku pošto su kupili DNK test za kćerku Džesiku, prije nego što je otputovala u Italiju.
Džesika, koja je vjerovala da ima Majkove italijanske korjene, uradila je DNK test i otkrila da ih ipak nema.
Klinika za plodnost saopštila je da ozbiljno shvata optužbe.
Džesika je planirala da 30. rođendan provede u Italiji, a prije nego što je otišla, roditelji su joj kupili komplet za DNK testiranje kao božićni poklon.
Ona i njen muž su planirali da iskoriste rezultate testa da im pomognu da pronađu daleke rođake.
Ali rezultati su ih šokirali.
"Stižu mi rezultati testa, sjedim na poslu, otvaram nalaze i vidim malo engleskog porjekla. Ima irskog, velškog, njemačkog. Pitam se gdje su italijanski geni, možda sicilijanski. Šta? Šta? Ništa", rekla je Džesika američkoj novinskoj mreži Si-Bi-Es njuz.
Dalja ispitivanja su pokazala da postoji nula odsto šanse da je ona biološki povezana sa ocem.
Majk i Dženin su 1991. godine prošli proceduru vještačke oplodnje u bolnici u Ohaju, a sljedeće godine je rođena njihova kćerka. Tokom postupka, sperma se direktno ubrizgava u matericu u pokušaju da se poveća šansa za trudnoću.
Skoro 30 godina Harvijevi, kažu, nisu sumnjali da nešto nije u redu. Otkriće navedene mješavine gena bilo je "kao da se probudiš u tuđem životu", rekao je Majk Harvi na konferenciji za novinare ranije ove nedjelje.
"Teško je objasniti saznanje da vaša cijela stvarnost nije ono što ste mislili da jeste", rekao je on.
U tužbi protiv Sama zdravstvenog sistema (Summa Health System) i dr Nikolasa Spirtosa, par navodi da je genetski materijal stranca korišćen za oplodnju.
Dodaju da je porodica ušla u trag Džesikinom biološkom ocu, koji je bio na liječenju neplodnosti u isto vrijeme kada i Harvijevi i na istoj klinici.
Džesika je rekla da je razgovarala s njim, a on joj je rekao da mu je drago što je saznao da ipak ima dijete.
U izjavi za Si-Bi-Es njuz, Sama zdravstveni sistem navodi: "Shvatamo ovu tvrdnju ozbiljno i razumijemo uticaj koji ovo ima na porodicu. Nismo se sastali sa porodicom niti smo sproveli sopstveno testiranje".
Navodne zabune su se dešavale i ranije tokom tretmana plodnosti. Prošle godine, jedan par iz Kalifornije rekao je da preduzima pravne radnje pošto su 2019. rodili djevojčicu za koju su rekli da nimalo ne liči na njih. Par je prošao isti tretman oplodnje.
Poslije DNK testa, pronašli su par čije gene je imala njihova kćerka i zajedno su odlučili da zamijene djevojčice.
(BBC)