Kod Korićke jame kod Bileće, u koju su ustaše, prema do sada prikupljenim podacima, bacile 134 Srba tog kraja u Drugom svjetskom ratu danas će biti služena sveta liturgija povodom 83 godine od njihovog stradanja.
Liturgija će biti služena kod kapele kod Korićke jame, a parastos kod Spomen-kosturnice stradalnicima u selu Korita.
Korićka jama kod Bileće jedno je od najvećih stratišta srpskog naroda na prostoru Hercegovine.
U tu jamu su, nakon pokolja srpskog stanovništva tog kraja, koji su izvršile njihove komšije muslimanske ustaše, na najmonstruozniji način ubijeni i bačeni ugledni srpski domaćini, djeca, starci tog kraja.
U zločinu koji su počinile muslimanske ustaše iz susjednog mjesta Fazlagića Kula kod Gacka, u noći između 3. i 4. juna 1941. godine, kada su u Korićku jamu bačeni ubijeni Srbi iz Korita i okolnih sela.
Među stradalnicima je najviše bilo mještana iz porodice Svorcan, Bjelica, Starović, Trklja, Šarović, Šakota, Glušac, Rogač, Jakšić, Dumnić, Kovačević, Kurdulija, Kosnić, Milošević, Milović, Nosović i Radan.
Posmrtni ostaci korićkih stradalnika izvađeni su 1953. godine, kada je na osnovu 180 pronađenih lobanja ustanovljeno da je broj žrtava Korićke jame bio znatno veći.
Najstarija žrtva bio je osamdesetogodišnji Jevto Svorcan, dok je najmlađi bio četrnaestogodišnji Kosta Glušac.
Prvo spomen-obilježje korićkim žrtvama podignuto je 1966. godine, a 1991. godine, na 50 godina od zločina, na spomenik je postavljena skulptura, rad akademskog vajara Nandora Glida iz Beograda.
Kod Korićke jame napravljena je mala kapela, a u centru sela Spomen–kosturnica u koju su sahranjene kosti stradalnika izvađene iz jame. Kasnije je na tom mjestu podignut i spomenik.
Na taj način je ovjekovječen taj monstruozni zločin nad nevinim Srbima za koji niko nikada nije odgovarao, a istina o zločinu je dugo prikrivana u ranijem periodu.