Извор:
Агенције

Америчке трупе напале су два корпуса иранске Исламске револуционарне гарде и проиранске групе у источној Сирији.
Напад се десио као одговор на америчке војне нападе на Блиском истоку, изјавио је министар одбране САД Лојд Остин.

"Снаге САД извеле су прецизне нападе на циљеве у источној Сирији које користе ирански Kорпус гарде исламске револуције и групе повезане са Ираном као одговор на текуће нападе на америчко војно особље у Ираку и Сирији", навео је Остин у саопштењу, преноси Ројтерс.
Мете удара биле су база за обуку и зграда из којих су, како је навео, прикривено дејствовале антиамеричке снаге, на подручју градова Абу Kамал, односно Мајадин.
Најновије
16
13
16
00
16
00
15
46
15
36
Тренутно на програму