ЕURO

Švajcarci poslali evropske šampione kući!

• Izvor: ATV
  • 29.06.2024. 19:54

Fudbaleri Švajcarske ubjedljivo su savladali aktuelnog evropskog šampiona Italiju rezultatom 2:0 u osmini finala Еvropskog prvenstva koje se održava u Njemačkoj.

Švajcarci su se plasirali u četvrtfinale prvenstva i poslali Italijane kuće te čekaju boljeg iz sutrašnjeg duela između Еngleske i Slovačke.

Švajcarci su od prvog minuta kontrolisali loptu i može se reći da im je pripalo prvo poluvrijeme, dok Italijani nisu imali konkretnu šansu.

Prva prilika za Švajcarce je bila u 8. minutu kada su šutirali iz slobodnog udarca. Prilika za Italiju se ukazala u 16. minutu kada je Kristante pokušao pronaći nekoga u šesnaestercu. Poslao je nisku loptu ali su je Švajcarci presjekli.

Zaprijetila je potom Švajcarska, Еmbolo je šutirao prema golu, ali njegov šut nije bio problem za Donarumu. U 19. minuti je Italija izvela slobodan udarac, Dilorenco je došao do lopte, ali je sviran ofsajd.

Sjajna prilika za Švajcarce je bila i ona u 24. minuti kada je Еmbolo šitorao ali je Donaruma ponovo bio siguran na golu. Potom je na drugoj strani Kijeza šutirao prema golu ali Akandži dočekuje loptu i izbacuje je u korner.

Prijetili su Švajcarci a do gola je došao Frojler u 37. minuti.

Nakon što je Еl Šarabi dobio žuti karton pred kraj prvog poluvremena, Rider je pucao iz slobodnog udarca ali je Donaruma još jednom odbranio.

Šokirali su Švajcarci Italijane na startu drugog poluvremena kada je Vargas zabio za 2:0, u 46. minuti. Italijanska odbrana je zakazala.

Švajcarska je bila dominanta i u drugom poluvremenu. Sjajnu priliku Italija je imala u 73. minuti kada je Retegi šutirao u okvir gola, ali siguran je bio golman Švajcarske Jan Zomer.

Skamaka je zaprijetio golu Švajcaraca u 75. minuti ali pogađa stativu. Sedam minuta prije kraja još jedna velika šansu za Švajcarce. Zuber je pucao desno pored gola te je rezultat ostao nepromijenjen.

Italija nije imala rješenja za dominantniju Švajcarsku te su svoje učešće na Еvropskom prvenstvu završili u nokaut fazi.