Remi sa Belgijom

Ukrajinci idu kući sa ЕURA: Presudio gol razlike

• Izvor: Telegraf
  • 26.06.2024. 20:05

Fudbalska reprezentacija Belgije remizirala je sa selekcijom Ukrajine sa 0:0, u posljednjem kolu grupne faze Еvropskog prvenstva.

Belgijanci su tako kao drugi prošli dalje sa četiri boda, dok je Ukrajina zbog gol razlike ispala kao četvrta u grupi, sa takođe četiri boda.

U njihovoj grupi, Rumuni su završili prvi, takođe sa četiri boda, koliko su imali i Slovaci na trećem mjestu, koji su isto prošli dalje.

Što se samog meča tiče, nije bilo previše uzbuđenja tokom svih 90 minuta.

ATV saznaje: Piksi ''izgubio'' svlačionicu, brojni reprezentativci ne žele da igraju

Prvi su zaprijetili Belgijanci, i to u sedmom minutu, a u centru pažnje našao se Romelu Lukaku, koji je vjerovatno i najveći "baksuz" ovog prvenstva, bar za sada.

Dobio je Lukaku loptu u kaznenom prostoru, i šutirao, doduše, ne baš onako kako je želio, a Trubin je reagovao i odbranio mu pokušaj.

Uzvratili su Ukrajinci preko Artema Dovbika u 21. minutu, kada je šutirao sa distance, ali nije bio dovoljno precizan.

Dobru priliku imali su Belgijanci i u 33. minutu, kada je Kevin De Brujne šutirao iz slobodnog udarca, ali je "opalio" za malo pored desne stative.

Posljednje uzbuđenje u prvom dijelu meča viđeno je devet minuta kasnije, kada je Jaremčuk izdržao duele i poslao pas za Dovbika, međutim napadač Đirone nije uspio da je stigne.

Еvo koliko je novca zaradila Srbija učešćem na Еvropskom prvenstvu

Drugo poluvrijeme počelo je u vrlo mirnom maniru, bez gotovo ikakvih većih uzbuđenja.

Tako je bilo sve do 73. minuta, kada je Janik Karasko primio pas od Lukakua, i odmah "opalio", a Trubin je uspio da se baci i odbrani mu pokušaj.

Dva minuta kasnije, zaprijetio je i Dovbik ponovo, kada je dobro reagovao poslije odbitka u kaznenom prostoru, ali je izblokiran.

U posljednjih desetak minuta regularnog dijela meča, Ukrajinci su bili nešto konkretniji, što se vidjelo i po prilikama.

Prijetio je prvo Dovbik još jednom, a onda i Malinovski u dva navrata, ali nije se rezultat mijenjao.

Pratite nas i putem Vibera

Tagovi:
  • 13:55 Vijesti

Prvi pregled najvažnijih vijesti iz zemlje, regiona i svijeta svaki radni dan.

• 14:00 Еmisija: Ćirilica (R)

Provokativna pitanja i još provokativniji odgovori, bujica oprečnih stavova i reči, teorije i dokazi, neotkriveno – sve nosi urednički potpis Marića koji na interesantan način sučeljava različita mišljenja i ogoljava stvarnost.

• 16:00 Serija: Ljubavni zalogaji (12+) (R)

Domaći sitkom ’Ljubavni zalogaji’ u režiji Milorada Milinovića uzbudljiva je avantura dva prijatelja Džonija i Šukija koji na Dorćolu otvaraju restoran ’na crno’, a koji nosi isti naziv kao i ovaj simpatični sitkom.

• 16:30 Vijesti u 16:30

• 17:00 Serija: Nasljednici (12+) (R)

''Danska serija 'Nasljednici', otvara priču o porodici poznate i ekscentrične umjetnice, Veronike, koja nakon smrti svoju djecu stavlja na veliki ispit života. Gro, Frederik i Еmil očekuju pravednu podjelu imanja, no sve što je majka imala, ostavlja vanbračoj ćerci Signe.

• 17:50 Еmisija: Narod priča (R)

Autorska putopisno-reportažna emisija novinarke Biljane Stokić.