ЕURO

Holandija preokretom do posljednjeg mjesta u polufinalu

• Izvor: ATV
  • 06.07.2024. 22:54

Fudbaleri Holandije posljednji su polufinalista Еvropskog prvenstva koje se igra u Njemačkoj.

Oni su u četvrtfinalu nakon preokreta savladali Tursku sa 2:1.

Gledali smo sjajan meč u kojem je Turska prva stigla do gola. Igrao se 35. minut kada su Turci izvodili četvrti korner. Lopta je otišla skroz do Gulera na desnoj strani, koji se namjestio i centrirao, a Akajdin je zakucao glavom u mrežu.

Turska je i u nastavku bila izuzetno opasna u više navrata, a svoje prilike imala je i Holandija. Međutim, rezultat je ostao nepromijenjen u prvom poluvremenu.

Penali opet odlučili polufinalistu - Švajcarska putuje kući

Nastavili su Turci da prijete i u nastavku, a Holandija je pokušavala da dođe do izjednačenja, što je i uspjela u 71.,, minutu. De Fraj je pokupio loptu poslije centaršuta Depaja i pogodio za 1:1.

Svega pet minuta kasnije uslijedio je potpuni preokret. Damfris je ubacio loptu u kazneni prostor, a pri padu je Gakpo pogodio za 2:1.

Turci nisu klonuli te su nam do kraja priredili odličan meč, sasvim sigurno jedan od najboljih do sada na ovom prvenstvu. Redale su se šanse, ali su Holanđani zadržali prisebnost i odbranili se. U pojedinim situacijama su imali i sreće pa su uspjeli da izbore polufinale gdje će se sastati sa Еngleskom koja je u još jednom lošem meču nakon penala srušila Švajcarsku.

Tagovi:
  • 13:00 Autošop magazin (R)

Za ljubitelje automobilizma, auto tržišta i najnovijih informacija o vašem ljubimcu.

• 13:30 Tajne muzeja

'' Tajne muzeja

• 13:55 Vijesti

Prvi pregled najvažnijih vijesti iz zemlje, regiona i svijeta svaki radni dan.

• 14:00 Ćirilica

'Kroz uzbudljiv, dinamičan i nepredvidiv razgovor sa različitom paletom gostiju - od stručnjaka i renomiranih teoretičara, političara i funkcionera, umjetnika do estradnih ličnosti otkriva informacije koje ne objavljuju ni najskandalozniji tabloidi.

• 16:00 Revolucije 1917 (R)