ЕURO 2024

Mađari u posljednjem minutu nadoknade dali gol i izbacili Škote sa Еvropskog prvenstva

• Izvor: Telegraf
  • 23.06.2024. 23:04

Fudbalska reprezentacija Škotske poražena je od selekcije Mađarske sa 1:0, u posljednjem, trećem kolu grupne faze Еvropskog prvenstva u Njemačkoj.

Samim tim, Škoti su sa jednim bodom završili na četvrtom mjestu na tabeli, i eliminisani su sa kontinentalne smotre, dok sa druge strane, Mađari će morati da sačekaju rasplet trećeplasiranih timova.

Što se utakmice tiče, viđen je dosta tvrd meč, bez previše prilika.

Veći dio prvog poluvremena, bio je prava "uspavanka", bez gotovo i jedne ozbiljne prilike.

Prvo veće uzbuđenje viđeno je četiri minuta prije isteka prvog poluvremena, odnosno, u 41. minutu, kada je prijetio Vili Orban.

Skočio je tada Orban dobro poslije slobodnog udarca, ali je uspio samo da pogodi prečku, a to je ujedno i bilo sve za prvi dio meča.

Drugo poluvrijeme, počelo je u istom maniru, te tako govoro dvadeset minuta nije viđena ni jedna šansa.

Igrao se 64. minut, kada je Dardaj šutirao glavom, ali nije bio dovoljno precizan, i lopta je završila preko gola.

Šest minuta kasnije, viđena je jeziva situacija, koja je ostavila meč u senci.

Igrao se 70. minut, kada je Barnabaš Varga naletio na golmana Škotske, Gana, u namjeri da dođe do lopte, poslije čega je ostao na travi.

Odmah su se na terenu našle medicinske ekipe, dok su i fudbaleri odmah pritrčali da pomognu. Ubrzo su redari podigli panoe, kako se ne bi vidjelo šta se dešava, a tu su bila i nosila.

Čeitiri minuta kasnije, Varga je iznet sa terena, a umjesto njega u igri se našao Adam.

Gledao se u toj situaciji i VAR, i da li je bilo potencijalnog jedanaesterca, ali su iz VAR sobe donijeli odluku da nije bilo ništa sporno, te se igra nastavila.

Prijetili su Mađari i u nastavku u nekoliko navrata, prije svega prekoi Šafera, Soboslaja i Cobota, a onda su uzvratili i Škoti na drugoj strani, i to u nekoliko ozbiljnih situacija.