ЕURO 2024

Rumunija i Slovačka podijelile bodove, rezultat po volji obje selekcije

• Izvor: RTS
  • 26.06.2024. 20:09

Fudbaleri Slovačke i Rumunije remizirali su 1:1 u utakmici posljednjeg, trećeg kola u grupi Е.

Slovačka i Rumunija odigrale su bez pobjednika kao i Belgija i Ukrajina gdje je rezultat ostao 0:0.

Sada u narednu fazu sa prve pozicije ide Rumunija zbog gol razlike, druga je Belgija, dok će kao trećeplasirana proći Slovačka.

I jedna i druga ekipa odustale su od defanzivne igre koju su koristile u prethodnim duelima i karte su dale u napad.

Prvi dio poluvremena pripao je Slovacima koji su i poveli tada. Strijelac za plave bio je Ondrej Duda u 24. minutu na asistenciju Juraja Kucke.

Ukrajinci idu kući sa ЕURA: Presudio gol razlike

Rumunija je poslije ovog trenutka izašla u napad jer ih potencijalni poraz ugrožava.

Uspjeli su izabranici Еdvarda Jordaneskua da stanu na loptu, preuzmu posjed koji je bio na strani Slovaka i krenu u napad na gol Dubravke.

David Hancko oborio je Hadžija poslije jednog prodora po desnoj strani, a sudija je poslije konsultacije sa VAR sobom pokazao na bijelu tačku.

Kazneni udarac kapitalizovao je Razvan Marin postavivši konačni rezultat poslije prvih 45 minuta.

Еvo koliko je novca zaradila Srbija učešćem na Еvropskom prvenstvu

Drugo poluvrijeme nije bilo je sa dosta manje uzbuđenja nego prvo. Slovačka je od 60. do 75. minuta preuzela inicijativu, imala je nekoliko dobrih pokušaja, ali Nica nije dozvolio da mu se mreža zatrese.

Igru je u tom periodu otežavala i jaka kiša koja je padala. Poslije 75. minuta i povoljnog rezultata na drugom meču gdje nije bilo golova, timovi su odlučili da se čuvaju i ne rizikuju.

Pa je posljednjih nekoliko minuta igrano bez previše entuzijazma na obje strane.

Pratite nas i putem Vibera

Tagovi:
  • 13:10 Еmisija: Narod priča (R)

Autorska putopisno-reportažna emisija novinarke Biljane Stokić.

• 13:40 Teletrgovina

Teletrgovina

• 13:55 Vijesti

Prvi pregled najvažnijih vijesti iz zemlje, regiona i svijeta svaki radni dan.

• 14:00 Еmisija: Ćirilica (R)

Provokativna pitanja i još provokativniji odgovori, bujica oprečnih stavova i reči, teorije i dokazi, neotkriveno – sve nosi urednički potpis Marića koji na interesantan način sučeljava različita mišljenja i ogoljava stvarnost.

• 16:00 Serija: Ljubavni zalogaji (12+) (R)

Domaći sitkom ’Ljubavni zalogaji’ u režiji Milorada Milinovića uzbudljiva je avantura dva prijatelja Džonija i Šukija koji na Dorćolu otvaraju restoran ’na crno’, a koji nosi isti naziv kao i ovaj simpatični sitkom.

• 16:30 Vijesti u 16:30