ЕURO 24

VAR pobjeda Njemačke: Danci izbačeni sa Еvropskog prvenstva

• Izvor: ATV
  • 29.06.2024. 23:19

Njemačka je savladala Dansku rezultatom 2:0 i nastavila borbu za titulu šampiona starog kontinenta. Nijemci pobjedu jesu zaslužili, ali mnogi će reći da je VAR odluka iz 53. minuta slomila meč i Dansku poslala kući.

Njemačka je odigrala odličan meč gdje su demonstrirali svoju snagu, ali nisu uspijevali da postignu gol. Slavilo se u Borusiji već nakon tri minuta igre, ali je Njemačkoj poništen gol zbog prekršaja prilikom izvođenja kornera.

Odličnu igru nastavili su i u nastavku. Golman njemačke reprezentacije Manuel Nojer u prvom poluvremenu nije imao konkretnu prijetnju. Intenzivna igra Njemačke i dobra odbrana Danske gledala se sve do finiša, tačnije 38. minuta kada je meč prekinut zbog nevremena u Borusiji.

U drugom poluvremenu nastavljena je odlična igra Njemačke, ali bez realizacije. Do gola ipak dolazi Danska preko Joakima Andersona. On u 48. minutu meča nakon gužve i odbijene lopte matira Nojera. Dok slavlje nije ni završeno, gol je poništen. Sudija je prekinuo euforiju u Borusiji zbog milimetarskog ofsajda. Odmah potom Njemačka pravi kontru koja nije rezultirala konkretnom šansom. Oglasili su se iz VAR sobe, a sudija je dosudio penal za Njemačku jer je upravo Andersson igrao rukom u šesnaestercu. Situacija svakako ne bi ugrozila gol Danske, ali pravila su pravila.

Haverc je preuzeo odgovornost i donio prednost Njemačkoj od 1:0. Napadi Njemačke su se nastavili, ali je i Danska povremeno odgovarala. Liroj Sane je po ko zna koji put na ovom Еvropskom prvenstvu propustio siguran pogodak. Napadi su nastavili i urodili plodom pred već slomljenom Danskom.

Musijala je u 69. minutu na odlično plasiranu loptu savladao Šmajhela i postavio konačnih 2:0.

U ostatku meča viđeno je još nekoliko dobrih prilika, ali je rezultat ostao nepromijenjen. U prethodnom današnjem meču Švajcarska je izbacila Italiju rezultatom 2:0. Njemačka i Švajcarska idu u četvrtfinale Еvropskog prvenstva. Nijemci će protivnika dobiti nakon meča Španija Gruzija.