Haos u Albaniji, opozicija prevrnula stolice i aktivirala dimnu bombu

Izvor:

Agencije

02.11.2023 13:58
Хаос у Албанији, опозиција преврнула столице и активирала димну бомбу

Današnje zasjedanje parlamenta Albanije počelo je haosom u režiji demokratskih poslanika koji su se sukobili s pripadnicima garde koji su opkolili prostorije skupštine.

Na video-snimcima koje je na Fejsbuku objavio bivši albanski premijer i lider Demokratske partije Albanije Salji Beriša vidi se da su demokrate nagomilale prevrnute stolice ispred govornice, a poslanik Ervin Salanji je potom aktivirao dimnu napravu.

Ухапшен Приједорчанин: У возилу пронађено оружје

Uhapšen Prijedorčanin: U vozilu pronađeno oružje

Beriša je ranije upozorio na nemogućnost normalnog zasjedanja parlamenta, prenio je Juronjuz Albanija.

– Ovo je kao parlament Sjeverne Koreje, parlament Bjelorusije, parlament diktatorskih zemalja. Okružen je sa svih strana raznim silama koje dokazuju da se (albanski premijer) Edi Rama plaši nepobjedive opozicije, opozicije koja štiti Ustav, a samim tim i interese svakog građanina Albanije – rekao je lider najveće opozicione partije u Albaniji.

Podijeli: