ЕURO 2024

Portugal nakon penala u četvrtfinalu Еvropskog prvenstva

• Izvor: Srpskainfo
  • 01.07.2024. 23:48

Fudbaleri Portugala plasirali su se u četvrtfinale Еvropskog prvenstva nakon dramatičnog meča i boljeg izvođenja penala u Frankfurtu.

Bila je tako blizu Slovenija istorijskog uspjeha i najveće senzacije na Еvropskom prvenstvu, a rezultat je bio 3:0 za Portugal.

Bez golova je bilo u prvih 90 minuta, a nakon toga i nakon oba produžetka, penali su nam donijeli četvrtfinalistu koji će megdan Francuskoj.

Jasno je da je Portugal favorit u ovom meču, ali je Slovenija i u grupnoj fazi pokazala da je izuzetno organizovana ekipa koja zna šta hoće.

Ipak napadao je Portugal, imali su nekolike polu-prilike preko Kristijana Ronalda, a najbolju je imao u 36. minutu iz slobodnog udarca, ali nije bio precizan, lopta je zamalo otišla preko gola.

U samom finišu, u gotovo posljednjim sekundama Palinja je opalio iz daljine, ali je pogodio stativu, a Danijele Orsato svirao je kraj prvog poluvremena.

Dosta trčanja i dinamike vidjeli smo u drugom poluvremenu. Pokazala je Slovenija zube posebno u kontri kada je Šeško sjajno izbacio Pepea, ali je završnica bila loša. Kako je vrijeme odmicalo Portugal je imao loptu u posjedu, ali se Slovenija disciplinovano branila.

Počeo je prvi produžetak, držali su se Slovenci, a onda u posljednjem minutu Diogo Žota kreće u solo prodor, pada u kaznenom prostoru, a Danijele Orsato nakon kraćeg razmišljanja pokazuje na bijelu tačku.

Loptu je uzeo Kristijano Ronaldo, raspalio je po lopti, ali je Jan Oblak pročitao njegovu namjeru u odbranio mu penal u 105. minutu susreta, a nakon toga uslijedio je kraj prvog produžetka.

Mogao je Benjamin Šeško da bude heroj Slovenije u 115. minutu kada je izašao sam ispred golmana Košte, ali je pucao pravo u golmana Koštu.

Do kraja meča vidjeli smo tvrdu borbu, a onda se pristupilo izvođenju jedanaesteraca.