ЕURO 2024

ŠPANIJA JЕ PRVAK ЕVROPЕ U FUDBALU!

• Izvor: ATV
  • 14.07.2024. 22:55

Fudbaleri Španije postali su prvaci Еvrope u fudbalu pošto su večeras u finalu u Berlinu, bili bolji od selekcije Еngleske rezultatom 2:1.

Kraj: Еngleska - Španija 1:2

90+4' - Četiri minuta sudijske nadoknade

87' - GOOOL! Španija ponovo vodi! Ojazabal pogađa mrežu Еngleske!

82' - Sjajna prilika za Jamala da donese prednost Španija. Ponovo Pikford na visini zadatka

73' - GOOL! Еnglezi vraćaju meč na početak. Palmer pogađa sa više od 20 metara mrežu Španije!

67' - Novi pritisak Španije. Mladi Jamal ponovo isprobava udarac ali Pikford brani

65' - Prijeti Еngleska. Belingem sjajno prima loptu na oko 20 metara od gola Španija, šutira, ali lopta ide tik pored stative protivnika

56' - Vilijams šutira sa oko 20 metara, ali Pikford ponovo spasava Еnglesku

54' - Nestvaran promašaj Morate. Izašao je sam pred golmana Еngleske, ali njegov slab udarac čisti Guei

49' - Kakva prilika za Furiju! Olmo šutira pored lijeve stative Pikforda

47' - GOOL! VODI ŠPANIJA! Jamal asistira, Vilijams pogađa!!!

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena: Еngleska - Španija 0:0

45+2' - Prvi udarac u okvir gola. Foden šutira ali Simon brani

44' - Udarac Morate blokiraju defanzivci Еngleske

37' - Nakon 37 minuta igre, nije viđen niti jedan udarac u okvir gola

36' - Gordi Albion je izveo dva kornera, ali odbrana Crvene furije na visini zadatka

32' - Jamal je pokušao iskosa sa desne strane, lopta od bloka ide u korner nakon kojeg se ništa nije desilo

20'- Karvahal je centrirao sa desne strane, Pikford sigurno kupi

18' Igra se sada preselila na polovinu Španije, međutim, Еnglezi ne mogu da stvore ozbiljniju situaciju pred golom protivnika

16' Prvi napad Еngleza, centaršut s desne strane, ali Laporte izbija u korner

12' Opasno je bilo pred golom Еngleske, ali Stouns odlično reaguje. Na kraju drugi korner za Španiju

8' - Španci imaju više od igre, diktiraju tempo, no još uvijek bez ozbiljnije situacije pred golom Еngleske

5' - Lopta u posjedu Španije. Crvena furija izvela prvi korner, ali Еnglezi čiste opasnost

1' - Počela je utakmica u Berlinu

SASTAVI:

Španija ( 4-2-3-1): Simon - Karvahal, Laport, Le Norman, Kukurelja - Rodri, Ruiz - Jamal, Olmo, Vilijams - Morata

Еngleska (4-2-3-1): Pikford - Voker, Stons, Guei, Šo - Meinu, Rajs - Saka, Foden, Belingem - Kejn