Prebijer liga BIH

Borac ubjedljiv protiv Sloge: Mreža se tresla četiri puta

• Izvor: Agencije
  • 02.12.2023. 18:24

Banjalučki Borac savladao je ekipu sloge iz Doboja u 16. kolu Premijer lige BiH. Ubjedljivi su bili Banjalučani i čak četiri gola zabili u mrežu protivnika, dok je njihova mreža mirovala.

Ovim porazom, prekinut je nestvaran niz Sloge koja je do ove utakmice imala čak sedam uzastopnih pobjeda na domaćem terenu, iz isto toliko utakmica.

Dobojlije su u ovom meču domaćini bili na stadionu u Modriči, zbog renoviranja “Luka”.

Sve je bilo riješeno u prvih 45 minuta kada je su fudbaleri Borca zabili četiri gola.

Borac je poveo golom Sebastijana Herere koji je bio precizan iz slobodnog udarca u devetom minutu susreta. Jovo Lukić je u 18. minutu pogodio mrežu za 2:0, a on se upisao kao strijelac trećeg  gola.

Konačan rezultat utakmice postavio je Srđan Grahovac u 39. minutu susreta, pa je na kraju meč završen sa 4:0.

Borac je ovom pobjedom ostao na prvom mjestu sa 39 bodova, sedam više od drugoplasiranog Zrinjskog, koji ima i utakmicu manje.

Sloga je na visokoj 5. poziciji na tabeli sa 24 boda. Dobojlijama u goste u narednom kolu dolazi Posušje, dok će Borac u Ugljevik u goste Zvijezdi 09.