Liga šampiona

Jalovi napadi Zvezde bez ploda: Benfika slavila u prvom kolu

• Izvor: Agencije
  • 19.09.2024. 20:49

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Benfike rezultatom 1:2, u utakmici 1. kola Lige šampiona.

U prvom poluvremenu Zvezda je igrala, pritiskala, stvarala šanse, ali je Benfika davala golove.

Pokušavali su Ivanić, Duarte, Silas, ali bez uspjeha.

Portugalci su poveli preko Akturkoglua u 9. minutu. Brza akcija gostiju po desnoj strani, a Kokču je se nakon ubačene lopte najbolje snašao u petercu crveno-bijelih.

Benfika je duplirala prednost 20 minuta kasnije. Sjajan gol postigao je Kokču iz slobodnog udarca.

Zvezda je imala veliki hendikep u 25. minutu kada je mladi desni bek Mimović zbog povrede morao da napustio teren, zamijenio ga je Dalsi.

Tada je Еlšnik prešao na lijevog, a Seol na desnog beka.

U nastavku meča velika inicijativa Zvezde.

Crveno - bijeli su bili maksimalno agresivni, pritiskali, imalo mnoštvo kornera, ali bez realizacije.

Milojević je probao izmjenama, i to je donijelo rezultat

Milton je smanjio u 86. minutu na asistenciju Šerifa.

Zvezda je napadala do kraja utakmice, ali promjene rezultata nije bilo i portugalski velikan je odnio tri boda.

U narednom kolu 1. oktobra Zvezda gostuje Interu.

Benfika će dan kasnije dočekati Atletiko Madrid.