Rijad

Đoković pomeo Nadala u 'posljednjem plesu'

• Izvor: Telegraf
  • 19.10.2024. 20:38

Srpski teniser Novak Đoković još jednom je slavio protiv Rafaela Nadala u svojoj karijeri, ovoga puta na egzibicionom turniru u Rijadu, gdje je rezultat bio 2:0, po setovima 6:2, 7:6, što je ujedno bio i njihov posljednji ples, pošto Španac uskoro ide u penziju.

Ogromno interesovanje je vladalo pred ovaj meč, dvorana u Rijadu se ispunila do posljednjeg mjesta kako bi još jednom mogla da pogleda duel dva najveća tenisera ikad, a takođe da vidi i kraj najvećeg sportskog rivalstva kako u ovom sportu, tako i na cijelom svijetu.

Ovo je bio njihov 61. meč, a ponovo je Srbin odnio pobjedu, što je njegova 32. u međusobnim duelima. Očekivala je publika spektakl, a njih dvojica su se potrudila da to i pruže, pogotovo u drugom setu, gdje je moglo biti svašta.

Novak Đoković: Srce mi se slama

Ipak, jasno je da Nadal više nije to što je bio, a da je Nole i dalje u sjajnoj formi, što je na kraju odlučilo pobjednika.

Prvi set je počeo Novak Đoković veoma dobro, uzeo je odmah brejk, što mu je bilo i dovoljno da započne meč. Potom je Španac želio da uzvrati, ali je Novak Đoković osvojio spektakularan poen na svoj servis i tako je otišao na 2:0. Španac se malo trgao, potom je i on sjajno servirao i to u dva vezana gema, kada je pratio u stopu našeg tenisera.

Međutim, bio je Noletu dovoljan još jedan brejk pri rezultatu 4:2, da potvrdi svoju dominaciju. Rutinski je odservirao i tako je i uzeo set, kojim je poveo 1:0, reklo bi se poprilično lako.

Ipak, drugi set je bio totalno drugačiji. Doduše, na identičan način ga je započeo Novak Đoković. Odmah je uzeo brejk, ništa nije prepustio slučaju, ali je onda uslijedio šok. Rafael Nadal je odmah uzvratio brejk, te je najavio nešto bolju formu i viši nivo kvaliteta igre.

Dirljiv gest Zvezde nakon potresne priče malog Viktora

Tako je i bilo, gemovi su postali dosta ujednačeniji, dosta više bitke je bilo na obje strane, a Rafael Nadal je čak i zaprijetio u jednom trenutku novim brejkom. To je bilo pri rezultatu 3:2 za Nadala, kada je Rafa imao dvije brejk prilike. Ipak, spasio se Novak.

Potom je Đoković imao dvije brejk lopte, ali ni on svoje nije iskoristio. Tada se dešava i najzanimljiviji dio drugog seta. Novak Đoković pravi brejk za 5:4 i servira za meč, ali Španac spašava sve i ide se u tajbrejk.

Tamo je viđena nova bitka, a na kraju je Novak Đoković taj koji dolazi do pobjede.