Savladao Musetija

Đoković u finalu Vimbldona!

• Izvor: ATV
  • 12.07.2024. 20:56

Novak Đoković, najbolji teniser svih vremena, plasirao se u deseto finale Vimbldona pobjedom nad Lorencom Musetijem, italijanskim teniserom, rezultatom 6:4, 7:6, 6:4.

Teško je Novak izborio prvi gem, ali je postepeno pojačavao tempo, a onda je uspio da izbori i brejk loptu. Učinio je sve što je mogao Lorenco da je spasi, tjerao je Novaka da trči sa jednog na drugi kraj terena, ali najbolji svih vremena dokazao mu je zbog čega nosi to zvanje.

Na izuzetno atraktivan i magičan način je Đoković stigao do brejka, pa je zato bila prava šteta kada je italijanski teniser u završnici seta uspio da mu oduzme servis gem.

Srećom, nije to mnogo poremetilo Novaka koji je pronašao odgovor i novim brejkom obezbijedio prednost od 1:0.

Drugi set nije počeo dobro, Lorenco je odmah Novaku oduzeo servis gem, dok u narednom gemu dvije prilike nije iskoristio srpski tenier. Mučio se sve do šestog gema kada je neočekivano sa nulom vratio brejk i stigao do izjednačenja.

Igrao je atraktivno i precizno Museti, ali je sa druge strane Đoković postepeno pojačavao ritam, da bi ono pravo ubrzanje videli u taj-brejku u kom je bio fantastičan. Poslije preokreta srpski as osvojio je i drugi set.

U trećem setu Novak pravi brejka u prvom gemu i prednost je sačuvao do samog kraja. Mogao je Novak i ranije da završi meč ali nije iskoristio tri meč lopte na servis Italijana u devetom gemu.

Novak će u finalu igrati protiv Karlosa Alkarasa, koji je sa 3-1 u setovima savladao Danila Medvedeva.