Uspjeh karijere

Teniski biser Srpske - Tea Kovačević osvojila Masters u Monte Karlu

• Izvor: Glas Srpske
  • 26.10.2024. 19:56

Tea Kovačević najbolja mlada teniserka iz Republike Srpske ostvarila je najveći uspjeh karijere pošto je danas osvojila i završni Masters u Monte Karlu, na kojem je učestvovalo osam najboljih igračica Еvrope.

Četrnaestogodišnja Tea je osvojila turnir u konkurenciji dvije godine starijih igračica i to bez izgubljenog seta.

Prvo je bila bolja od Bugarkinje Еleonore Toneve (6:2 i 6:1), zatim protiv Hrvatice Nike Čakarun (6:1 i 6:4), te protiv Rumunke Ioane Marije Sandru (6:2, 2:6 i 6:3). Danas je na rasporedu bilo finale završnog Mastersa protiv Bjeloruskinje Vlade Razine.

I u ovom meču Tea je slavila pobjedu rezultatom 2:0 (6:0 i 7:6).Nakon potpune dominacije i 6:0 u prvom setu, drugi dio igre donio je znatno veću borbu i otpor Bjeloruskinje.

Drugi set je otišao u taj-brejk, a tu se mnogo bolje snalazi naša teniserka i rezultatom 7:3 osvaja prestižnu titulu.

Podsjetimo, Kovačevićeva je u septembru osvojila Еvropsko prvenstvo do 14 godina u Češkoj, a dominirala je i na terenima prve kategorije "Tennis Europe" turnira, tako da je kompletirala godinu iz snova.