Izvor:
ATV

Jedini zakonodavac u svim demokratskim zemljama je Parlament, kaže predsjednik Republike Srpske u intervjuu za Sputnjik.
Podsjeća da su Sud i Tužilaštvo BiH nelegalni i da progone legalno izabranog predsjednika jer je potpisao ukaz na zakon koji je donijela Narodna skupština.
U Ustavu se kaže da predsjednik Srpske potpisuje ukaz o proglašenju zakona kao u mnogim drugim demokratskim zemljama.
"Nije rečeno da ja ne smijem potpisati ukaz, nego su rekli da mi njegove odluke ne poštujemo. A šta su njegove odluke? Šta mislite da poludi, pa da počne da piše razne odluke i da kaže: Istočno Sarajevo se pripaja federalnom Sarajevu. Šta uraditi? Ko se smije buniti budali koja poludi? Ionako je poludio", kaže Milorad Dodik.
Zapadu je dosadilo to što u BiH nema nikakve politike ako se ne uvažava Republika Srpska. Oni to hoće da promjene i da imaju svoje ljude u Sarajevu.
"Moraće još dugo da računaju na Milorada Dodika. Da li će ga zatvoriti u zatvor zato što ne poštuje fašistu Šmita – pa ja sam kozaračko dijete, ja sam vaspitavan na strahu od Nijemaca i ustaša. I sad meni dođe pobornik fašizma kakav je Šmit da mi nešto kaže. E ne može!", naglašava Dodik.
Srbi su jedini državotvoran narod ovđe i mi znamo šta je država. Zato i živimo u Republici Srpskoj kao državi, kaže Dodik, Poruka onima kojima se to ne sviđa, posebno, američkom i britanskom ambasadoru.
"Baš me briga što se njemu ne sviđam. Ne sviđa se ni on meni", istakao je Milorad Dodik, predsjednik Republike Srpske.
Najnovije
22
33
22
29
22
17
22
05
21
40
Trenutno na programu