Izvor:
RTRS

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik danas pred Sudom BiH ide da brani princip slobode, suvereniteta i većinsku volju ljudi u Srpskoj, rekao je politički analitičar Aleksandar Pavić.
- Kristijan Šmit želi da nastavi stopama gdje je stala nacistička Njemačka, a Dodik to neće prihvatiti i dozvoliti - dodaje Pavić.
Kaže, da se kolektivni Zapad miješa u unutrašnje poslove drugih država i naroda i to radi veoma agresivno.
- Pogledajte šta kolektivni Zapad radi na Kosovu i Crnoj Gori. Ko god se ne postroji i ne prihvati to da treba da sluša neku koloniju, postaje problem. Dodik je to odbio - navodi Pavić.
Ističe, da političko Sarajevo upravo želi kolonijalnu upravu.
- U njihovim glavama se pojavio neko ko može da zamijeni Otomansko carstvo, a Srpska to ne želi. Izabran je stranac koji nema legitimitet, a to je Kristijan Šmit. On nema osnovu ni da bude u BiH, a kamo li da nameće zakone, a tek da se hapse izabreni lideri od većine naroda - navodi Pavić.
Pavić navodi da kolektivni Zapad nema snage da nastavi dosadašnje radnje, te da nema volju da nešto gradi, ali svakako ima da nešto razgrađuje.
- Republika Srpska to neće prihvatiti, većinski narod, kao i drugi izabrani politički subjekti - pojašnjava Pavić.
Kaže da je ovo faza suzbijanja narodne volje, te da je tome izložen i predsjednik Vlade Mađarske Viktor Orban, Srbi u Crnoj Gori, a i bivši predsjednik SAD-a Donald Tramp.
- Svi koji imaju podršku ljudi su tome izloženi. Dodik to neće prihvatiti, a srpski narod, ako želi da bude slobodan, takođe to neće prihvatiti - naglasio je Pavić.
Kaže da Zapad ima opasnu namjeru, ali da ako je volja naroda ako čvrsta i jaka niko ne može da je slomi.
Podsjećamo, danas, pred Sudom Bih, počinje proces protiv predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika i v.d. direktora Službenog glasnika Miloša Lukića. Postupak će biti sprovden na osnovu izmjena zakona koje je nametnuo Kristijan Šmit.
Najnovije
21
03
20
56
20
51
20
49
20
43
Trenutno na programu