Autor:
ATV redakcijaKomentari:
0
Srpska atletičarka Angelina Topić zauzela je drugo mjesto na Memorijalu "Boris Hanžeković" u Zagrebu, čuvenom mitingu koji se održava po 76. put. Ona je sa preskočenih 1.94 ostavila dio konkurencije iza i upisala novi podijum u ljetnjoj sezoni.
Nakon što je zauzela treće mesto na Dijamantskoj ligi u Rabatu, odnosno drugo u nadmetanju u Atini, sada se popela opet na drugo mjesto. Angelina je iz trećeg pokušaja preskočila pomenutu visinu.
Prethodno je obarala po jednom i visine od 1.84 i 1.90, iz prve letjela preko 1.80, 1.87 i 1.92, a na kraju i tri puta rušila na 1.97 metara.
Prvo mesto zauzela he svetska rekorderka Jaroslava Mahučih sa 1.97, a treće Lamara Distan iz Jamajke sa preskočenih 1.92, dok je Italijanka Idea Peroni stala na visini od 1.90.
Angelina Topić na narednim nadmetanjima nastavlja pripremu za glavni cilj ovog leta, a to je Evropsko prvenstvo u Birmingemu.
(Telegraf)
Preuzimanje dijelova teksta ili teksta u cjelini je dozvoljeno uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na portalu atvbl.rs.

Društvo
1 h
0
Zdravlje
1 h
0
Region
1 h
0
Republika Srpska
1 h
0Najnovije
22
19
22
15
22
04
22
02
21
39
Trenutno na programu