Stevandić: Tri decenije biramo svoje predstavnike, Dodik je izbor građana Srpske

Izvor:

SRNA

26.10.2023 20:43
Стевандић: Три деценије бирамо своје представнике, Додик је избор грађана Српске

Predsjednik Narodne skupštine Nenad Stevandić rekao je večeras na skupu "Branimo Srpsku" u Doboju da Republika Srpska tri decenije bira svoje predstavnike u svojim institucijama uprkos silnim pritiscima, te da je i predsjednik Republike Milorad Dodik izbor njenih građana.

"Naš izbor je izbor demokratskih naroda, ljudi koji poštuju prava i ne vrijeđaju druge. Krenete li na nas, mi ne da se nećemo predati, već mi ćemo biti samostalni i formiraćemo sudove koji će suditi vama kada kročite na teritoriju Republike Srpske", istakao je Stevandić.

Stevandić je u obraćanju naglasio da nikada u posljednjih 500 godina s ove strane Drine nije stvoreno niti postojalo nešto tako veliko, časno, neprikosnoveno, što čuva svoj narod i ne popušta kao što je to Republika Srpska.

У Добоју митинг

U Doboju miting "Branimo Srpsku"

"Stvarajući našu zemlju, gubeći mnoge živote, mi smo izdržali i NATO bombardovanje u vrijeme kada je Srbija bila izolovana i pod sankcijama, kada Rusija nije bila moćna, a Kina se još nije pojavila kao faktor", rekao je Stevandić.

On je dodao da su ujedinjeni i jaki stajali u istom rovu pod istom zastavom, stvarali Republiku Srpsku i natjerali sve one koji su ubijali srpski narod, mrzili, dovodili mudžahedine na Vozuću, da stave potpis u Dejtonu 1995. godine.

Prema njegovim riječima, nakon Odbrambeno-otadžbinskog rata kada su sve sukobljene strane oplakivali svoje stradale, nijedan narod ne može reći da su im Srbi učinili nešto nažao, a iz Republike Srpske nanesena šteta.

Цвијановић: Добој јасно и гласно поручио да снажно стоји уз институције Српске

Cvijanović: Doboj jasno i glasno poručio da snažno stoji uz institucije Srpske

Stevandić je naglasio da će Republika Srpska nad‌živjeti Kristijana Šmita kao što je već nad‌živjela i Pedija Ešdauna, te je zamolio okupljene da se objedine u ovom teškom trenutku, bez obzira na različite poglede i političke partije.

On je naglasio da se "kuća gradi" sa predsjednikom i institucijama i da se ne može rušiti da bi neko bio predsjednik.

Skupu su, pored Stevandića, prisustvovali premijer Republike Srpske Radovan Višković, srpski član Predsjedništva BiH Željka Cvijanović, ministri u Vladi Republike Srpske, kao i predstavnici partija koalicionih partnera SNSD-a.

Na mitingu "Branimo Srpsku" koji je održan na stadionu Sportskih igara okupilo se više hiljada građana.

Podijeli: