Oglasio se Vučić o Vulinu

Izvor:

Telegraf

03.11.2023 19:28
Огласио се Вучић о Вулину

Predsjednik Aleksandar Vučić izjavio je večeras, povodom ostavke koju je dao direktor BIA Aleksandar Vulin, da je tačno da su od prvog dana njegovog imenovanja na tu funkciju postojali pritisci i zahvalio mu na doprinosu koji je dao za očuvanje bezbednosti zemlje, piše Tan‌jug.

"Na meni jednostavno nije da to komentarišem. Vulin mi je i drug sa kojim sam proveo mnogo vremena, razumijem i njegovu reakciju, ali nije otišla njegova glava ili slično. Postojali su pritisci od početka kada je imenovan na tu dužnost, od prvog dana, i bilo je nedvosmisleno", rekao je Vučić.

To je sasvim tačno što je naveo Vulin u svom pismu, dodao je predsednik.

Вулин поднио оставку на мјесто директора БИА:

Vulin podnio ostavku na mjesto direktora BIA: "Od nas traže da napustimo Republiku Srpsku"

"On naravno odlično zna kako se to kreće i kakve su posljedice bile ili kakve bi posljedice mogle da budu dalje. Ja ne mogu i dalje da komentarišem, jer njemu je sad nešto lakše nego meni, dok ja ne mogu i dalje da komentarišem sve stvari, iz prostog razloga zato što sam predsjednik Republike, ali i zato što sam obavezan na čuvanje tajni i o takvim stvarima ne mogu da govorim", rekao je Vučić.

Kazao je da u svakom slučaju želi da zahvali Vulinu na doprinosu koji je dao za očuvanje bezbjednosti naše zemlje.

"Za to da naša zemlja bude samostalna i nezavisna, što je jedan od postulata politike koju svi vodimo u stranci čiji sam član i kod njenih partnera. Radujem se saradnji sa njim u budućnosti, nije kraj života, niti kraj zajedničkih uspeha", rekao je Vučić.

Које су нове трасе јавног превоза у Бањалуци?

Koje su nove trase javnog prevoza u Banjaluci?


Podijeli: