Izvor:
B92

SAD su počele izgradnju novog "sekundarnog" zida na svojoj jugozapadnoj granici sa Meksikom kako bi ojačale postojeću čeličnu ogradu koja dijeli dvije zemlje.
Zid dugačak oko 11 kilometara gradi se u državi Novi Meksiko i dio je plana za zatvaranje "kritičnih" praznina na granici i poboljšanje bezbjednosnih operacija, navodi se u saopštenju koje je objavila Američka carinska i granična zaštita.
U junu je američka sekretarka za nacionalnu bezbjednost Kristi Noem izdala nova izuzeća za izgradnju novog graničnog zida dugog oko 58 km u Arizoni i Novom Meksiku.
Najnovije
23
02
23
01
22
53
22
36
22
34
Trenutno na programu