Izvor:
SRNA

Avion u kojem se nalazi osnivač "Vikiliksa" Džulijan Asanž sletio je u australijsku prijestonicu Kanberu, čime je okončana njegova pravna borba koja je trajala 14 godina, javio je Rojters.
Asanž je prethodno, prema dogovoru sa američkim Ministarstvom pravde, priznao krivicu za kršenje Zakona o špijunaži pred sudom na američkom pacifičkom ostrvu Sajpan.
On je postigao dogovor sa američkim vlastima o priznavanju krivice u zamjenu za odustajanje od daljeg krivičnog gonjenja. Sud mu je uvažio godine provedene u britanskom zatvoru i potom ga oslobodio.
Premijer Australije Entoni Albaniz izjavio je da će većina Australijanaca biti zadovoljna odlukom suda da oslobodi Asanža.
Najnovije
19
53
19
50
19
48
19
48
19
40
Trenutno na programu