
Grupa penzionisanih američkih diplomata i generala pozvala je predsjednika SAD Donalda Trampa da vrati na snagu sporazum o iranskom nuklearnom programu.
Ukupno 53 penzionisanih diplomata i generala objavili su otvoreno pismo u kojem navode da je vraćanje SAD pod okrilje tog sporazuma važno za kreiranje šire političke strategije SAD-a na Bliskom Istoku.
Tramp je, u maju prošle godine, donio odluku o jednostranom američkom povlačenju iz tog međunarodnog sporazuma i obnovio sankcije Teheranu.
Taj međunarodni sporazum s Iranom potpisalo je pet stalnih članica Savjeta bezbjednosti i Njemačka.
Najnovije
11
52
11
41
11
35
11
23
11
19
Trenutno na programu