ЕУРО

Реми Француске и Пољске: Французи на другом мјесту у групи

• Извор: АТВ
  • 25.06.2024. 20:04

Фудбалери Француске и Пољске играли су неријешено у посљедњем колу групе Д на Европском првенству у Њемачкој. Утакмица је завршена резултатом 1:1.

Оба гола на утакмици су постигнута са бијеле тачке. У 55. минути свиран је пенал за Француску, а сигуран је био Килијан Мбапе.

Двадесет минута касније, фудбалери Пољске су изборили пенал. Шутирао је искусни Роберт Левандовски, али је француски голман Мик Мањан одбранио. Међутим, пенал је поновљен јер се Мањан помјерио те је судија поново показао на бијелу тачку, Левандовски је био сигуран други пут, те је лопта уз помоћ стативе завршила у голу Француза.

Овим је Пољска уписала први бод на ЕУРУ, али пакују кофере и иду кући. Француска ипак није прва у групи Д, то мјесто је припало Аустрији, која је вечерас славила против Холандије. Аустрија има шест бодова, а Француска пет, док Холандија има четири бода након првог кола.