Извор:
Агенције

Савјет Државне думе Русије размотриће повлачење из Споразума о свеобухватној забрани нуклеарних тестирања, саопштио је предсједник Представничког дома Вјачеслав Володин.
Он је подсјетио да је то важно питање, које се тиче безбејдности Русије и њених грађана, јуче покренуо предсједник земље Владимир Путин на сједници дискусионог клуба "Валдај".
- Ситуација у свијету се измијенила. Вашингтон и Брисел су покренули рат против наше земље. Данашњи изазови захтјевају нова рјешења - написао је Володин на Телеграму.
Он је подсјетио на изјаву руског предсједника који је рекао да је у Русији успешно тестирана крстарећа ракета глобалног домета са нуклеарним погонским системом "Буревестник", те да је завршен рад на супер тешкој ракети "Сармат".
- На наредној сједници Савета Државне думе обавезно ћемо размотрити питање повлачења ратификације Споразума о свеобухватној забрани нуклеарних тестирања. То одговара националним интересима наше државе и биће реципрочан одговор Сједињеним Америчким Државама које још нису ратификовале споразум - истакао је Володин.
Споразум о свеобухватној забрани нуклеарних тестирања потписан је 1996. године, а Русија га је ратификовала 2000. Међутим, неке земље попут Америке и Kине, још увијек нису то урадиле. Истовремено, државе које посједују нуклеарно оружје добровољно су се обавезале да неће спроводити таква тестирања.
Најновије
09
18
09
12
09
05
09
04
08
58
Тренутно на програму