
Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik čestitao je ženskom kamernom horu "Banjalučanke" osvajanje zlatne medalje na 19. Međunarodnom takmičenju horova u Budimpešti, ističući da ovaj izuzetan uspjeh još jednom potvrđuje kvalitet i talenat, ali i posvećenost da najbolje promoviše kulturni identitet grada i Srpske.
"Prvom nagradom u kategoriji tradicionalne muzike dostojno ste predstavile Banjaluku i Republiku Srpsku, doprinijele da se naša muzika čuje i cijeni i izvan granica naše zemlje", naveo je Dodik na društvenoj mreži "Iks".

Ženski kamerni hor "Banjalučanke" iz Banjaluke osvojio je zlatnu medalju u kategoriji tradicionalne muzike na renomiranom 19. Međunarodnom horskom takmičenju u Budimpešti.
Ovogodišnje izdanje ovog značajnog petodnevnog takmičenja okupilo je kroz više takmičarskih kategorija više od 30 horova iz 11 zemalja sa tri različita kontinenta.
Najnovije
09
36
09
34
09
21
09
18
09
16
Trenutno na programu