ЕURO 2024

Njemačka slavi Fulkurga: Rezervista pogodio u nadoknadi za bod i prvo mjesto u grupi

• Izvor: Telegraf
  • 23.06.2024. 22:57

Fudbaleri Švajcarske i Njemačke remizirali su u posljednjem kolu grupe A Еvropskog prvenstva, a pomenuti meč završen je rezultatom 1:1.

Njemačka je od samog starta krenula silovito, a već u drugom minutu mogla je da postigne pogodak. Naime, poslije kornera koji je izveo Toni Kros, Haverc je šutirao glavom u dobro postavljenog Zomera.

I nakon promašene šanse "panceri" su nastavili u istom ritmu, a mrežu su uspjeli da zatresu u 17. minutu. Mitelštat je uputio dobar centaršut, Musijala je pokušao do dođe do lopte prije Еbišera, lopta se odbila do Andriha koji je oštro šutirao sa ivice kaznenog prostora i pogodio mrežu Zomera.

Ipak, glavni arbitar Daniele Orsato dobio je poziv iz VAR sobe, te je nakon toga poništio gol jer je Musijala fauliraao defanzivca "sajdžija".

Kako to u fudbalu obično biva - uslijedila je kazna. Igrao se 28. minut kad je Еndoj  odlično reagovao na centaršut Frojlera sa lijeve strane i smjestio loptu iza Nojerovih leđa.

Samo tri minuta kasnije, isti igrač mogao je da udvostruči prednost. Njemačka je krenula u napad, sijevnula je kontra, Еndoj je umakao Ridigeru i šutirao iskosa sa lijeve strane, ali nije uspio da pogodi mrežu.

Ovaj rezultat bio je aktivan na poluvremenu, a poslije samo pet minuta igre u nastavku Musijala je mogao da poravna rezultat. Fantastično je Virc poslao loptu u prostor spoljnom, do nje je došao Musijala i šutirao pravo u Zomera, da bi u nastavku akcije Gundogan bio neprecizan.

Izabranici Murata Jakina su u 83. minutu postigli i drugi pogodak, međutim on je poništen jer je Vargas bio u ofsajdu.

Teoriju da "Njemačka uvijek igra do posljednjeg zvižduka" potvrdio je Fulkurg.