
Evropska košarka se u posljednjim godinama smatra kao veoma neprofitabilnom, a prošlogodišnja sezona u kojoj je osvojio titulu Evrolige i na kraju zabilježio ogroman minus, služi kao dokaz za tu tvrdnju.
Naime, „Kraljevi“ su na F4 stigli do novog uspjeha, ali su na kraju morali brojati koliko su novca potrošili kako bi došli do tog uspjeha.
Real se suočio sa gubicima od 27,8 miliona evra, prenosi specijalizovani portal "Eurohoops"“ izvještaj "2Playbooka".
Barselona je prošla još gore, pošto su oni navodno bili u minusu od čak 56,6 miliona evra.
Iako je Real zaradio rekordnih 22 miliona evra od ulaznica i sponzora, morao je potrošiti mnogo više na plate i premije igrača.
Predsjednik kluba Florentino Perez je oštro zahtijevao da se troškovi smanje ove sezone, kao što je to uradila Barselona.
Rezultati su ove sezone i više nego dobri, ali je pitanje da li će Madriđani uspjeti otplatiti barem dio onoga što će potrošiti ove takmičarske godine.
Najnovije
23
02
23
01
22
53
22
36
22
34
Trenutno na programu