Izvor:
B92

Alba iz Berlina napušta Evroligu i igraće u FIBA Ligi šampiona.
Berlinska Alba, 22-struki šampion Njemačke i osvajač nacionalnog kupa, učestvovaće u predstojećoj sezoni 2025/26 FIBA Lige šampiona, zvanično je objavljeno.
Ovim potezom, klub iz njemačke prestonice se vraća u evropska takmičenja pod okriljem Međunarodne košarkaške federacije (FIBA) nakon 24 godine nastupa u takmičenjima koje organizuje Evroliga (12 sezona u Evroligi, 12 u Evrokupu/ULEB Kupu).
Od svoje debitantske sezone 1990/91. pa do kraja sezone 2000/01, "Albatrosi" su proveli jedanaest sezona u FIBA takmičenjima, a najveći uspjeh ostvarili su 1995. godine kada su senzacionalno osvojili Kup Koraća.
Pridruživanje Albe desetoj sezoni FIBA LŠ dodatno će ojačati ovo takmičenje i podržati njihovu viziju preoblikovanja ekosistema klupskih takmičenja.
Ova odluka dolazi i nakon zajedničkog saopštenja FIBA i NBA lige od 27. marta, u kojem je najavljeno istraživanje mogućnosti osnivanja nove profesionalne muške košarkaške lige u Evropi, prenosi b92.
Najnovije
21
52
21
50
21
46
21
42
21
41
Trenutno na programu