Srpski teniser

Međedović ispao sa Rolan Garosa

• 28.05.2024. 21:47

Srpski teniser Hamad Međedović doživio je poraz od Italijana Flavija Kobolija 3:1, po setovima 6:2, 6:3, 6:7, 6:3.

Međedović, 135. teniser svijeta, nije uspio da napravi iznenađenje protiv specijaliste za šljaku i 53. igrača svijeta.

Koboli je od starta meča pokazao da želi da se on pita, pošto je osvojio pet gemova u nizu na putu do osvajanja seta. Sa tri brejka u drugom, stigao je do 2:0, dok je u trećem setu Međedović uspio da bolje servira.

Propustio je šansu na 5:4 da svojim servisima osvoji set, ali ne i u taj-brejku, koji je Međedoviću pripao rezultatom 7:2.

Ipak, u četvrtom setu je Hamad ostao bez snage, Koboli je podigao nivo igre i sa pet gemova u nizu riješi pitanje pobjednika i plasira se u drugo kolo turnira.