Vršnjačko nasilje prijavljeno policiji, učenik može krivično odgovarati

06.03.2024 11:38
Вршњачко насиље пријављено полицији, ученик може кривично одговарати

Slučaj vršnjačkog nasilja u banjalučkom naselju Lauš prijavljen je Policijskoj upravi Banjaluka, rekla je za ATV portparol PU Banjaluka Milana Stojanović.

”Navedeni događaj je prijavljen i policijski službenici pod nadzorom tužioca za maloljetnike Okružnog javnog tužilaštva Banjaluka preduzimaju neophodne mjere i radnje u cilju utvrđivanja svih činjenica i okolnosti”, rekla je Stojanović, navodeći da je o svemu obaviješten i Centar za socijalni rad Banjaluka.

Nezvanično saznajemo da je osumnjičeni maloljetnik napunio 14 godina što znači da krivično može odgovarati. Budući da se žrtva izjasnila da želi njegovo krivično gonjenje protiv maloljetnika će, po svemu sudeći, biti pokrenut postupak za nanošenje lakih tjelesnih povreda.

Podsjetimo, učenik Osnovne škole ”Sveti Sava” sinoć je poslije nastave, na autobuskoj stanici, napao školskog drugara i udario ga šakom u bradu. Prema riječima direktora škole osumnjičeni maloljetnik je poznat po problematičnom ponašanju zbog čega je već promijenio više škola.

Директор бањалучке школе о насиљу: Ученик познат по девијантном понашању, донио метак

Direktor banjalučke škole o nasilju: Učenik poznat po devijantnom ponašanju, donio metak



Preuzimanje dijelova teksta ili teksta u cjelini je dozvoljeno uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na portalu atvbl.rs.

Podijeli: