
Rudari Rudnika mrkog uglja "Zenica" protestovaće danas ispred zgrade Vlade Federacije BiH u Sarajevu zbog neisplaćenih majskih i junskih plata i neispunjavanja obaveza prema radnicima koji su u prošloj godini stekli uslove za penzionisanje.
Protest je planiran za 11 časova, a njima će se pridružiti i oko 350 kolega iz drugih rudnika.
Predsjednik Sindikalne organizacije Rudnika mrkog uglja "Zenica" Nedžad Duraković rekao je da traže da što prije bude isplaćena plata za maj, kao i da se do kraja ovog mjeseca obezbijede sredstva za isplatu junske plate i za penzionisanje radnika koji su stekli uslove za penziju još prošle godine.
Takođe, traže i odgovor na pitanje kako "Elekroprivreda BiH", resorno ministarstvo i Vlada FBiH planiraju da riješe pitanje Rudnika mrkog uglja "Zenica", odnosno gdje je zakon o njegovom zatvaranju i kada će biti dostupna operativna sredstva koja su predviđena kreditom Svjetske banke, navode federalni mediji, prenosi Srna.
Duraković je naveo da će rudari protestvovati do ispunjenja svojih zahtjeva.
Najnovije
21
06
21
04
21
03
21
00
20
49
Trenutno na programu