Izvor:
ATV

Teslićka "Nova Borja“ juče je stotinu radnika poslala kući.
Radnici su i danas, ipak, došli pred preduzeće. Poslodavac im, tvrde, duguje četiri plate. Žale se i da godinama imaju problem sa neuplaćenim doprinosima.
"Tri pune godine plata nikad nije uplaćena na račun. Mojim kolegama, radnicima, i prije 2020. plata je krenula isplatom u kovertama. Nemamo osiguranje, imali smo ljude koji su se povređivali za mašinama i nemaju osiguranje i morali su sebi da plaćaju“, kaže radnik AD "Nova Borja“ Teslić Stana Radić.
Stigli su pred halu i radnici sa bolovanja, ali i oni u penziji koji tvrde da ne mogu ostvariti svoja radnička prava. Kažu, situacija je postala nepodnošljiva.
"Kad sam dobio moždani otišao sam na bolovanje i u avgustu i u invalidsku penziju. Međutim, nije uplaćeno socijalno i penziono i nije mi dao otpremninu“, kaže radnik Miroslav Gotovac iz Teslića.
"Prst odsjekao, povreda na radu, sad ne mogu da idem na terapije jer 33 KM je dnevno. I pošto ne plaća se ni penziono ni socijalno ništa sad sam prekinuo. Dva mjeseca bilo uplaćeno, sad više nije“, dodaje Jovan Aladžić.
U "Novoj Borji“ danas nisu odgovarali na naše pozive.
Radnike je jutros dočekalo obavještenje na ulaz u halu. Tamo stoji da se proizvodnja privremeno obustavlja zbog, kako navode, značajnog smanjenja isporuka i nemogućnosti kontinuiteta rada. Kažu i da će privremeni prekid rada biti obračunat kao čekanje na posao. Na papiru stoji i obećanje da će zaostale obaveze po pitanju isplata biti riješene u narednim danima.
Radnici kažu ispred hale preduzeća okupiće se i sutra od sedam do 15 časova. Isto će ponavljati svakog radnog dana sve dok im poslodavac, pojedinačno, ne uruči obrazloženje zbog čega su ih poslali kući.
Najnovije
22
27
22
16
22
16
22
15
22
04
Trenutno na programu