Banožić aktivirao poslanički mandat, uz zahtjev za mirovanje i opciju 6+6

Izvor:

Agencije

17.11.2023 11:49
Баножић активирао посланички мандат, уз захтјев за мировање и опцију 6+6

Ksenija Vržina, advokat smijenjenog ministra odbrane Hrvatske Marija Banožića, nakon što je prouzrokovao saobraćajnu nesreću sa smrtnim ishodom, potvrdila je da je bivši ministar aktivirao svoj poslanički mandat, ali i da ga je istovremeno stavio u mirovanje iz ličnih razloga.

Vržina je za hrvatsku RTL rekla da je Banožić Mandatno imunitetnom povjerenstvu poslao zahtjev za aktivacijom saborskog mandata i istovremeno zahtjev za stavljanje mandata u mirovanje.

Vržina je rekla i da je podnijela i zahtjev Vladi za 6+6 opciju, odnosno da Banožić koristi pravo da tokom šest mjeseci prima punu platu, a narednih šest mjeseci 50 odsto plate.

Podijeli: